Ekstraklasa mężczyzn: Trefl Sopot - Kotwica Kołobrzeg 71:69

Kotwicy nie pomogło 26 punktów Omni Smitha.
Kotwicy nie pomogło 26 punktów Omni Smitha. Jacek Wójcik
W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Kotwica przegrała w Sopocie, co oznacza, że do fazy pre play-off przystąpi z 12. pozycji.

Wczoraj kołobrzeżanie mieli olbrzymią szansę na pokonanie Trefla, co oznaczało pre play-off z AZS Koszalin. W ostatnich minutach zawodnicy Kotwicy roztrwonili jednak 10-punktowe prowadzenie (52:62 w 35. min). Rywale zdobyli 12 pkt z rzędu. Kotwicy nie pomogły dwie trójki Łukasza Wichniarza w ostatnich 2. minutach meczu.

Wygraną Treflowi zapewnił Gintaras Kadziulis. Najpierw trafił z dystansu na 69:66, a później wykorzystał 2 z 4 rzutów osobistych.

Trefl Sopot - Kotwica Kołobrzeg 71:69 (12:15, 19:10, 19:25, 21:19)
Trefl: Kitzinger 15 (2x3, 12 zb., 4 str.), Kuzminskas 14 (8 zb.), Hawkins 13 (7 zb., 4 as.), Kinnard 8 (14 zb., 4 str., 2 bl.), Hlebowicki 2 - Kadziulis 13 (3x3, 5 zb.), Malesa 4, Kowalczuk 2, Makander 0, Ratajczak 0.
Kotwica: Smith 26 (2x3, 8 zb., 7 as., 5 prze., 4 str.), D. Harris 12 (11 zb., 2 bl.), Wichniarz 8 (2x3), A. Harrington 6 (1x3), Stelmach 5 (1x3, 6 prze.) - Brown 5 (7 zb.), Rduch 4, Bręk 3 (1x3), Freeman 0.