Ekstraklasa piłki ręcznej: Wysoka porażka naszych akademiczek

(wok)
W akcji rozgrywająca AZS, Wioleta Janeczek.
W akcji rozgrywająca AZS, Wioleta Janeczek. Wojciech Kukliński

Mistrzynie kraju, zespół SPR Lublin wysoko pokonał drużynę AZS Politechniki Koszalińskiej 41:24 w pierwszym meczu żeńskiej ekstraklasy szczypiornistek. Był to już jedenasty mecz ligowy tych zespołów i najwyższa porażka akademiczek. Mecz w Lublinie rozpoczął się jednak dobrze dla naszych dziewczyn. W pierwszej minucie bramkę z karnego zdobyła Justyna Łabul. Było to nie tylko pierwsze trafienie w tym sezonie, ale także i pierwsze prowadzenie naszego zespołu. Wkrótce okazało się, że również i ostatnie. Odpowiedź SPR-u była niemal natychmiastowa. Rzutem z drugiej linii popisała się Repelewska i był remis. Na 2-1 podwyższyła Izabela Puchacz. Do przerwy mistrzynie grały jakby "na pól gwizdka". Koszalinianki starały się dotrzymywać kroku rywalkom i na przerwę zeszły przegrywając zaledwie czterema bramkami (12:16). Fatalnie dla koszalinianek rozpoczęła się druga część meczu. Sabina Włodek poprowadziła lublinianki do kolejnych kontrataków i gospodynie zdobyły pod rząd trzy bramki. W 36. minucie bramka z karnego Łabul przywróciła jeszcze nadzieje koszalinianek na dobry rezultat. Akademiczki przegrywały 14:19. Kolejne sześć minut było jednak popisem gry SPR-u. Imponowała Włodek, która była nie tylko skuteczna w ataku, ale także i znakomicie dogrywała. A lublinianki w 39. minucie prowadziły już 25:12. Trener Gościński mając taką przewagę wpuścił na parkiet zmienniczki - Wojdat, Mielczewską oraz Tydę. Mimo tego akademiczki nie zdołały odzyskać dominacji na palcu gry. Ostatecznie koszalinianki zostały rozbite 24:42. - W naszej grze zabrakło przede wszystkim konsekwencji - powiedział po meczu trener Szafulski. - Mimo tak bolesnej porażki, jestem optymistką. Będziemy grały znacznie lepiej. Potrzebujemy tylko jeszcze odrobinę czasu na zgranie się - stwierdziła z kolei Ilona Hauzer.
SPR Lublin - AZS Politechnika Koszalin 41:24 (16:12)
Kary: SPR - 6 minut, AZS - 6 minut. Sędziowali: Grzegorz Budziosz i Tomasz Olesiński.
Składy:
SPR: Sadowska, Jurkowska -Włodek 9, Majerek 6, Repelewska 6, Puchacz 5, Marzec 3, Tyda 3, Wojdat 2, Skrzyniarz 3, Malczewska 2, Małek 1, Wojtas 1, Mielczewska. Trener: Grzegorz Gościński
AZS: Kwiecień, Morawiec - Dworaczyk 8 , Łabul 7, Szafulska 3, Zaniewska 3, Janaczek 1, Całużyńska 1, Leśkiewicz 1. Trener: Waldemar Szafulski