fb
AP/Associated Press/East News
PIŁKA NOŻNA. W sobotę rozegrano kolejne mecze eliminacji mistrzostw świata 2022. Największe niespodzianki sprawiły Czechy i Serbia, które urwały punkty faworytom. Swój mecz wygrali za to Holendrzy.

Holandia wróciła w sobotę na właściwe tory, pokonując Łotwę 2:0. Steven Berghuis i Luuk de Jong dali Oranje trzy punkty po tym, jak w środku tygodnia przegrali z Turcją 2:4. Ci natomiast pewnie ograli Norwegię 3:0 i dalej zajmują pierwsze miejsce w grupie G. Starcie Holendrów z Łotyszami było sędziowane przez Stephanie Frappart - pierwszą kobietę w historii El. MŚ. W 2020 roku Frappart dostąpiła tego samego zaszczytu w Lidze Mistrzów.

W sobotę nie zabrakło też niespodzianek. Czesi postawili opór Belgom i zremisowali 1:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie na początku drugiej połowy za sprawą Lukasa Provoda. Brązowi medaliści z mistrzostw świata w Rosji wyrównali w 60. minucie dzięki trafieniu Romelu Lukaku. W doliczonym czasie gry strzelca gola dla Czechów zmienił napastnik Legii Tomas Pekhart.

Niespodziankę sprawili również Serbowie, ale ich zadanie było trochę cięższe. Portugalczycy prowadzili już 2:0 po bramkach Diogo Joty, ale Aleksander Mitrović i Filip Kostić uratowali cenny punkt gospodarzom.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia