E.Link Gwardia Koszalin podejmie w sobotę beniaminka I ligi

E.Link Gwardia Koszalin odniosła do tej pory komplet zwycięstw.
E.Link Gwardia Koszalin odniosła do tej pory komplet zwycięstw. Jacek Wójcik
W rozgrywkach kobiecej Superligi trwa reprezentacyjna przerwa. W weekend grać będzie za to I liga mężczyzn.

Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa E.Link Gwardia Koszalin, podejmie w sobotę o godz. 17.00 w hali ZOS Gwardia, drużynę Sambora Latocha Agropom Tczew.

Rywale to tegoroczny beniaminek I ligi. Zespół z Tczewa plasuje się po czterech seriach gier na 10. miejscu w tabeli, ze skromnym dorobkiem 3 punktów. Beniaminek zdobył je w poprzedniej kolejce, po serii trzech porażek na starcie sezonu. Po niepowodzeniach z SMS ZPRP Kwidzyn (32:33 na wyjeździe), UKS Jedynka KODO Morąg (21:31 u siebie) i Tytanami Wejherowo (25:37, wyjazd), w 4. kolejce szczypiorniści z Tczewa pokonali u siebie Spartę Oborniki 32:31, remisując do przerwy 17:17.

Bardzo dobry występ zaliczył 28-letni rozgrywający Krzysztof Czarnecki, który trafiał do siatki rywali aż 13 razy. Zawodnik ten otwiera klasyfikację strzelców I ligi, z dorobkiem 31 goli. O 2 trafienia wyprzedza Bartłomieja Korczaka z Gwardii i Pawła Kruszewskiego z MKS BODEGA Grudziądz. Na 4. miejscu plasuje się kolejny zawodnik z Tczewa, Wojciech Daszek (27 trafień).

Koszaliński zespół przed tygodniem bez problemów pokonał Szczypiorniaka Olsztyn 36:23. Przy przełożeniu meczu przez Tytanów Wejherowo, dało to podopiecznym Piotra Stasiuka samodzielne prowadzenie w tabeli z kompletem 12 punktów. W sobotę liczymy na piątą wygraną.