Elżbieta Wójcik powalczy o złoto mistrzostw Europy w boksie!

arch
Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) awansowała dziś do finału 12. Mistrzostw Europy Seniorek w boksie.

W piątek wieczorem na ringu w hiszpańskim Alcobendas, Wójcik pokonała w półfinale kategorii do 75 kg pięściarkę ze Szwecji Love Holgersson. Pojedynek zakończył się jednogłośną wygraną zawodniczki z Karlina (5:0).

W finale Wójcik spotka się z młodziutką Irlandką Aoife O`Rourke, która w 1/2 finału pokonała Rosjankę Anastasię Szamonową 4:1. Dodajmy, że ostatni złoty medal dla Polski na ME seniorek wywalczyła aktualna trenerka kadry, Karolina Michalczuk 10 lat temu w ukraińskim Nikołajewie.