Emocje w meczu Młyny Stoisław Koszalin - Eurobud JKS Jarosław. Ponownie decydowały karne [WIDEO]

OPRAC.:
od 16 lat
Ogromnych emocji dostarczyło sobotnie spotkanie w ramach rozgrywek PGNIG Superligi Kobiet pomiędzy Młynami Stoisław Koszalin i Eurobudem JKS Jarosław. Podobnie jak w pierwszym meczu tych drużyn, w regulaminowym czasie padł remis i o losach wygranej musiały zadecydować rzuty karne.

Dla obu drużyn było to ostatnie spotkanie przed podziałem na grupy - mistrzowską oraz spadkową. W ostatni mecz drugiej rundy lepiej weszły gospodynie. W bramce świetnie spisywała się Natalia Filończuk, a jej koleżanki stopniowo budowały swoją przewagę. Po niespełna dziesięciu minutach Młyny Stoisław prowadziły 6:1. Jarosławianki, chociaż były faworytkami spotkania, miały problemy ze skutecznością i zdarzały im się proste błędy.

Z czasem przewaga gospodyń stopniała (6:3), ale miejscowe nadal konsekwentnie realizowały plan, co pozwoliło im ponownie odskoczyć na kilka trafień (19. min – 9:3). W końcówce tej części nie do zatrzymania była jednak Aleksandra Zimny. Oba zespoły zeszły na przerwę przy prowadzeniu koszalinianek 11:8.

Początek drugiej połowy upływał pod dyktando przyjezdnych, które wyraźnie wzmocniły defensywę i kontynuowały strzelecką passę, którą rozpoczęły pod koniec pierwszej odsłony spotkania. Nie potrzebowały wiele czasu na odrobienie strat. W 39. minucie był remis 13:13.

Od tego momentu koszalińscy kibice byli świadkami niezwykle wyrównanych i emocjonujących zawodów. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry padł remis 22:22 i podobnie jak w pierwszym meczu tych drużyn, o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywały przyjezdne, wygrywając 4:1.

Młyny Stoisław Koszalin - Eurobud JKS Jarosław 22:22 (11:8, karne 1:4)

Młyny Stoisław Koszalin: Katarzyna Zimny, Natalia Filończuk, Aleksandra Nowicka – Karina Bayrak 3, Gabriela Urbaniak, Anna Mączka 9, Żaneta Lipok 6, Aleksandra Zaleśny 1, Barbara Choromańska, Dominika Szynkaruk, Emilia Kowalik 2, Hanna Rycharska 1, Nicola Żmijewska.

Eurobud JKS Jarosław: Palina Kukharchyk, Weronika Kordowiecka – Moniky Novais Bancilon 1, Joanna Gadzina 3, Aleksandra Dorsz 3, Małgorzata Trawczyńska 3, Sylwia Matuszczyk, Natalia Volovnyk, Wiktoria Gliwińska, Valiantsina Nestsiaruk, Karolina Mokrzka, Aleksandra Zimny 10, Lesia Smolinh 1, Katarzyna Kozimur 1.