Energa AZS Koszalin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 35:28 [wideo]

red
Bardzo ważną wygraną w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet odniosły szczypiornistki Energi AZS Koszalin.

Pojedynek dwóch sąsiadów z ligowej tabeli od pierwszych chwil przebiegał pod dyktando zespołu z Koszalina. Podopieczne Anity Unijat dość szybko objęły kilkubramkowe prowadzenie. Po dziesięciu minutach gry koszalinianki prowadziły już 8:3. W tym momencie do głosu doszły przyjezdne, które zniwelowały stratę do zaledwie jednego trafienia.

Gospodynie w porę odzyskały kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i zeszły na przerwę przy prowadzeniu 17:12.

Początek drugiej połowy był koncertem gry w wykonaniu zawodniczek Energi AZS. Koszalinianki raz po raz trafiały do siatki przeciwniczek, wypracowując sobie dziewięciobramkową zaliczkę (22:13). Ostatecznie drużyna prowadzona przez Anitę Unijat ograła rywalki 35:28 i awansowała na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Najskuteczniejsza w koszalińskim zespole - Romana Roszak, rzuciła dwanaście bramek.

Energa AZS Koszalin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 35:28 (17:12)