Energa AZS Koszalin kontra Korona Handball Kielce. Trzecie zwycięstwo Akademiczek [WIDEO, ZDJĘCIA]

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu sezonu 2018/2019, zapisały na swoje konto koszalińskie Akademiczki.

W sobotę podopieczne Anity Unijat i Waldemara Szafulskiego zgodnie z oczekiwaniami wygrały 36:28 z Koroną Handball Kielce. Przed tą kolejką obie drużyny mogły pochwalić się takim samym dorobkiem - po 6 punktów - ale to koszalinianki były zdecydowanymi faworytkami i nie zawiodły oczekiwań.

Zespół z Kielc prowadził tylko raz, 1:0 po trafieniu Magdaleny Więckowskiej. Odpowiedzią Akademiczek była seria 5 trafień pomiędzy 2. i 7. minutą. Od początku skutecznie grała liderka EAK, Romana Roszak. Reprezentacyjna rozgrywająca całe spotkanie zakończyła z rekordowym w tym sezonie dorobkiem 14 goli! Z tego pięć zdobyła z rzutów karnych (wszystkie po przerwie), prezentując w tym elemencie stuprocentową skuteczność.

Korona do połowy pierwszej części meczu utrzymywała dystans 3-4 goli. Później Energa AZS odskoczyła na 8 trafień (28. min - 18:10). Początek drugiej odsłony znów należał do EAK i Roszak. Liderka koszalińskiej drużyny do 37. min rzuciła 4 z 6. goli swojego zespołu, który odskoczył Koronie na najwyższe w meczu 10 trafień (25:15).

Przewaga 8-10 goli utrzymywała się przez większą część drugiej połowy. Tylko między 50 i 52 minutą kielczanki wykorzystały grę w przewadze i doszły na 6 trafień. W końcówce szósty bieg wrzuciła Roszak (zdobyła 4 z ostatnich 5. goli zespołu) i skończyło się ostatecznie na ośmiu golach różnicy.

W zespole z Kielc 11 bramek zdobyła Honorata Syncerz. Większość, bo aż siedem z rzutów karnych. Dopiero za ósmą próbą została zatrzymana przez koszalińską bramkarkę, Izabelę Prudzienicę.

Już w środę do Koszalina przyjedzie Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Po 4. kolejce nastąpi przerwa w rozgrywkach dla reprezentacji kraju.

Energa AZS Koszalin - Korona Handball Kielce 36:28 (19:12)
Energa AZS: Sach, Prudzienica - Han 2, Mazurek 1, Budnicka 2, Tracz 2, Roszak 14, Kaczanowska, Michałów 3, Wołownyk 2, Smbatian 3, Striukowa, Rycharska 5, Nowicka, Tomczyk 2.

Korona: Orowicz, Hibner, Nazimek - Zimnicka, D. Więckowska 2, Gliwińska 4, M. Więckowska 1, Janczyk 1, Czekala 1, Skowrońska 4, Syncerz 11, Charzyńska 1, Mochocka 1, Piwowarczyk, Homonicka, Kędzior 2.