Energa AZS Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 33:28 [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piąte zwycięstwo zapisały na swoje konto Akademiczki. W spotkaniu z ambitnym KPR-em zagrały jednak nierówno.

Pierwsza odsłona meczu rozgrywana była pod dyktando koszalińskiej drużyny. Aspirujący do górnej szóstki zespół z Kobierzyc tylko d o10. minuty dotrzymywał kroku podopiecznym Anity Unijat i Waldemara Szafulskiego.

Gdy koszalinianki mocniej stanęły w obronie okazało się, że rywal jest zupełnie bezradny. KPR nie mógł znaleźć dla siebie miejsca pod atakowaną bramką. Zmuszony do długiego rozgrywania akcji, kończył je pod presją czasu, co było woda na młyn dla bramkarek EAK. Sporo piłek padało łupem koszalińskiej defensywy, co napędzało skuteczne kontrataki. W dodatku świetną formę strzelecką prezentowała liderka AZS, Romana Roszak (12 goli - została po tym spotkaniu liderką strzelczyń Superligi), a wsparcie zapewniały jej Hanna Rycharska (5 goli do przerwy) i Adrianna Nowicka (6 goli w całym meczu, została MVP spotkania w zespole Energi AZS).

Między 10. i 19. min koszalinianki zdobyły 8 goli, a KRP trafił raz i zrobiło się 13:6. Do końca tej odsłony rosła przewaga EAK. Stanęło na 9. golach różnicy.

Być może wysokie prowadzenie uśpiło koszaliński zespół, bo po zmianie stron nie prezentował się już tak dobrze. W ciągu 6. min rywalki odrobiły 5 goli i potrzebna była przerwa dla koszalińskiej trenerki. Po niej zespół nie wrócił wprawdzie do dyspozycji sprzed przerwy, ale utrzymywał przewagę 4-7 goli i spokojnie dowiózł wygraną do samego końca.

Energa AZS Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 33:28 (20:11) Energa AZS: Sach, Prudzienica - Han 1, Budnicka, Tracz 2, Roszak 12, Michałów 1, Wołownyk 2, Smbatian 3, Striukowa 1, Rycharska 5, Nowicka 6, Tomczyk.
KPR: Ciesiółka, Słota - Jakubowska 4, Kucharska 1, Skalska 1, Mączka 9, Wesołowska 3, Każmierska, Wiertelak 1, Mokrzka 6, Walczak, Koprowska, Michalak 3.