Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg 19:26 [ZDJĘCIA]

Dwa mecze w ciągu 5 dni stoczyły zespoły z Koszalina i Elbląga. Dwa razy górą był Start.

W środę na własnym parkiecie elblążanki wyrzucił Akademiczki z Pucharu Polski, a w niedzielę pozbawił je szansy na zajęcie 3. miejsca w tabeli Superligi przed rywalizacją w szóstkach. Przegrana sprawiła, że koszalinianki nie mogą być pewne nawet 4. lokaty. W 22. kolejce będą o nią walczyć w bezpośrednim starciu z GTPR w Gdyni.

W pierwszej połowie koszaliński zespół miał olbrzymie problemy ze skutecznością. Podopieczne Anity Unijat dochodziły do dogodnych pozycji rzutowych, cóż z tego jednak jak nie potrafiły oszukać bramkarki przyjezdnych, Sołomiji Szywierskiej.

Po drugiej stronie parkietu defensywa Energi AZS miała problemy z inną byłą zawodniczką koszalińskiego klubu, Sylwią Lisewską. Najlepsza strzelczyni Superligi już do przerwy uzbierała 6 goli, a po zmianie stron dorzuciła jeszcze 5. Rywalizująca z nią o strzelecką koronę Romana Roszak z Energi AZS, nie mogła się wstrzelić w bramkę aż do 39. min, gdy w końcu trafiła z rzutu karnego. Było to przy wyniku 7:17. Start po zmianie stron zanotował przestoje, ale takiej przewagi nie mógł zmarnować.

- W pierwszej połowie potrafiłyśmy wypracować sobie stuprocentowe sytuacje, ale nie było efektu końcowego. Do przerwy nie wykorzystałyśmy aż ośmiu setek. To zadecydowało, że mecz tak się potoczył i musiałyśmy gonić wynik - powiedział Anita Unijat.

- Spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania i takie było. Wynik może nie pokazuje tego do końca, ale nie był to naprawdę łatwy mecz - skomentowała S. Lisewska.

- Zawiodłyśmy na całej linii. Jest mi cholernie przykro. Zostało jeszcze paręnaście meczów i mam nadzieję, że się otrząśniemy, bo tak grać nie można - przyznała R. Roszak.

Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg 19:26 (5:12)

Energa AZS: Kowalczyk, Sach - Grobelska 2, Procenko 1, Michałów 5, Mazurek 1, Smbatian 2, Budnicka, Tracz 4, Roszak 4, Kaczanowska, Lalewicz, Urbaniak, Rycharska, Nowicka.

Kram Start: Szywierska, Powaga - Balsam 4, Choromańska, Świerczek 1, Waga 2, Jędrzejczyk 2, Dorsz, Kwiecińska, Kozimur, Szynkaruk 2, Lisewska 11, Stokłosa 1, Świerżewska 1, Jaszczuk 2.