Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg 22:32 [ZDJĘCIA,WIDEO]

Elbląski Start po raz trzeci w tym sezonie Superligi piłkarek ręcznych pokonał koszalińskie Akademiczki.Spotkanie w Koszalinie, ważne w kontekście walki o podium mistrzostw Polski, rozgrywane było od początku pod dyktando zespołu z Elbląga. Dużym ułatwieniem dla przyjezdnych były kolejne osłabienia koszalińskiej drużyny. Do wyłączonych z gry do końca sezonu Ksenii Procenko i Pauliny Piwowarczyk dołączyły obie obrotowe, Hanna Rycharska i Kamila Kaczanowska. Obie doznały kontuzji na treningach przed sobotnim meczem. W pierwszej połowie Start prowadził już różnicą 5 goli (20. minuta - 12:7). Prowadzony przez skutecznie grającą Romanę Roszak (7 z 9 goli zdobyła do przerwy), koszalinianki odrobiły większość strat i na przerwę schodziły przy wyniku 15:16. Po wznowieniu gry bramki Adrianny Nowickiej (z konieczności grała na obrocie) i Tamary Smbatian dwukrotnie dawały remis Akademiczkom. Niestety, to było wszystko. Później koszalinianki zupełnie stanęły w ataku. Na ich pojedyncze trafienia przyjezdne odpowiadały seriami kilku goli. Nie pomagały fantastyczne parady w bramce Aleksandry Sach. Równie dobrze po drugiej stronie boiska spisywała się Sołomija Szywierska. Na 10. min przed końcem Start prowadził 25:19 i trudno było spodziewać się, że Energa AZS będzie w stanie nawiązać jeszcze walkę. Przyjezdne do końca kontrolowały wydarzenia, a seria 5 goli pomiędzy 51. i 56. min pozwoliła im powiększyć przewagę do 10 goli. Taką też różnicą zakończył się mecz. Na 5. kolejek przed końcem rozgrywek Energa AZS traci do trzeciego miejsca w tabeli już 7 pkt. Przy problemach trapiących zespół o odrobienie takiej straty będzie niezwykle ciężko. Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg 22:32 (15:16)Energa AZS: Kowalczyk, Sach - Grobelska, Michałów 2, Mazurek 1, Smbatian2, Budnicka 1, Tracz 4, Roszak 9, Lalewicz, Urbaniak, Nowicka 3,Start: Powaga, Szywerska - Balsam 4, Choromańska 1, Świerczek, Waga 3, Jędrzejczyk 1, Dorsz 2, Kwiecińska 1, Kozimur 3, Szynkaruk 1, Gerej, Lisewska 9, Stokłosa 1, Świerżewska 6. Jacek Wójcik
Elbląski Start po raz trzeci w tym sezonie Superligi piłkarek ręcznych pokonał koszalińskie Akademiczki.

Spotkanie w Koszalinie, ważne w kontekście walki o podium mistrzostw Polski, rozgrywane było od początku pod dyktando zespołu z Elbląga. Dużym ułatwieniem dla przyjezdnych były kolejne osłabienia koszalińskiej drużyny. Do wyłączonych z gry do końca sezonu Ksenii Procenko i Pauliny Piwowarczyk dołączyły obie obrotowe, Hanna Rycharska i Kamila Kaczanowska. Obie doznały kontuzji na treningach przed sobotnim meczem.

W pierwszej połowie Start prowadził już różnicą 5 goli (20. minuta - 12:7). Prowadzony przez skutecznie grającą Romanę Roszak (7 z 9 goli zdobyła do przerwy), koszalinianki odrobiły większość strat i na przerwę schodziły przy wyniku 15:16.

Po wznowieniu gry bramki Adrianny Nowickiej (z konieczności grała na obrocie) i Tamary Smbatian dwukrotnie dawały remis Akademiczkom. Niestety, to było wszystko. Później koszalinianki zupełnie stanęły w ataku. Na ich pojedyncze trafienia przyjezdne odpowiadały seriami kilku goli. Nie pomagały fantastyczne parady w bramce Aleksandry Sach. Równie dobrze po drugiej stronie boiska spisywała się Sołomija Szywierska.

Na 10. min przed końcem Start prowadził 25:19 i trudno było spodziewać się, że Energa AZS będzie w stanie nawiązać jeszcze walkę. Przyjezdne do końca kontrolowały wydarzenia, a seria 5 goli pomiędzy 51. i 56. min pozwoliła im powiększyć przewagę do 10 goli. Taką też różnicą zakończył się mecz.

Na 5. kolejek przed końcem rozgrywek Energa AZS traci do trzeciego miejsca w tabeli już 7 pkt. Przy problemach trapiących zespół o odrobienie takiej straty będzie niezwykle ciężko.

Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg 22:32 (15:16)
Energa AZS: Kowalczyk, Sach - Grobelska, Michałów 2, Mazurek 1, Smbatian2, Budnicka 1, Tracz 4, Roszak 9, Lalewicz, Urbaniak, Nowicka 3,
Start: Powaga, Szywerska - Balsam 4, Choromańska 1, Świerczek, Waga 3, Jędrzejczyk 1, Dorsz 2, Kwiecińska 1, Kozimur 3, Szynkaruk 1, Gerej, Lisewska 9, Stokłosa 1, Świerżewska 6.