Energa AZS Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 22:26 [zdjęcia]

Lider tabeli Superligi PGNiG Kobiet odniósł zwycięstwo w Koszalinie.
Energa AZS Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 22:26

Akademiczki prowadziły tylko na samym początku spotkania 2:0. W 7. minucie przeważał już zespół z Lubina (3:2). Monika Odrowska z karnego doprowadziła w 8. min do remisu 3:3, jak się okazało ostatniego w meczu. Zagłębie zanotowało kolejną trzybramkową serię (11. - 6:3) i już do końca pierwszej odsłony utrzymywało przewagę sięgającą 3 trafień.

Pierwsze 30 minut zakończyło się trzybramkowym prowadzeniem przyjezdnych. Taka różnica utrzymywała się do 33. min (13:16). Później Zagłębie zdobyło 3 bramki z rzędu i w 37. min praktycznie zakończyły się emocje.

W 52. min było 26:19 dla Miedziowych. W końcówce koszaliński zespół zmniejszył stratę do 4 bramek, a mogło być nieco lepiej, gdyby nie obroniony przez Natalię Cwirko rzut karny Moniki Odrowskiej.

Energa AZS Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 22:26 (11:14)

AZS: Czarna - Kobyłecka 4, Bilenia, Muchocka 1, Chmiel 1, Oreszczuk, Odrowska 5, Lisewska 3, Nowicka, Winter 2, Matuszczyk 6.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Chojnacka, Cwirko - Załęczna, Pałgan 3, Semeniuk-Olchawa 6, Obrusiewicz 5, Jelić 2, Lalewicz 5, Bader 1, Jochymek 4.