Energa AZS Koszalin podejmuje Ruch Chorzów

Po blisko czterech tygodniach przerwy, Energa AZS Koszalin zagra u siebie. W sobotę o godz. 17.00 Akademiczki gościć będą Ruch Chorzów.

Popularne Niebieskie to beniaminek rozgrywek. W szeregi zespołów Superligi wróciły po rocznym pobycie w niższej klasie. Początek sezonu w wykonaniu zespołu trenera Jarosława Knopika nie był najlepszy. Na pierwsze zwycięstwo Ruch czekał do 5. kolejki, gdy u siebie pewnie pokonał UKS PCM Kościerzyna 37:26.

Szczególnie w II połowie zespół z Chorzowa zaprezentował dobrą i skuteczną grę, wygrywając tę odsłonę 21:14. Najskuteczniej zagrały skrzydłowa Natalia Stokowiec (8 goli) i rozgrywająca Agnieszka Piotrkowska (7). Wcześniej Ruch zdobył punkt w meczu z KPR Jelenia Góra, zremisowanym 28:28.

W spotkaniu 3. kolejki po raz pierwszy w Superlidze o wyniku decydowały rzuty karne (od tego sezonu są rozgrywane przy remisie w regulaminowym czasie). Wygrała je popularna Jelonka (5:3), dopisując sobie do dorobku 2 pkt. Ruch został z jednym.

Koszalińskie Akademiczki po przegranych na starcie sezonu meczach z Pogonią Szczecin i Metraco Zagłębiem Lubin, złapały wiatr w żagle od 3. kolejki.

Po trzech kolejnych zwycięstwach, podopieczne Anity Unijat przesunęły się z dołu tabeli do górnej szóstki. Chcąc realizować swoje cele na ten sezon, tj. miejsce w najlepszej czwórce, w sobotę muszą sięgnąć po komplet punktów z niżej notowanym rywalem. I dobrze było by to zrobić możliwie najmniejszym nakładem sił, bowiem już w środę Energę AZS czeka ciężki mecz, również w Koszalinie, z broniącym mistrzowskiego tytułu Vistalem Gdynia.

Będzie to spotkanie rozgrywane awansem z 11. kolejki.

- Podchodzimy z pełnym zaangażowaniem do meczu z Ruchem. Mimo, że jest to beniaminek, to wiemy że to zespół bardzo ambitny. Niektóre ich wyniki mogą być mylące. Grają bardzo szybką piłkę i z kolejki na kolejkę spisują się coraz lepiej - oceniła koszalińska trenerka.

W sobotę A. Unijat powinna mieć do dyspozycji pełny skład, co jest niewątpliwie pozytywną wiadomością. Dodajmy, że spotkanie ma oglądać z trybun trener kadry narodowej kobiet, Leszek Krowicki. W kadrze są obecnie trzy Akademiczki, ale możliwe, że kolejne wpadną w oko selekcjonerowi w sobotnim meczu.

Akademiczki były faworytkami starcia z KPR Kobierzyce i chociaż w przekroju meczu zagrały nierówno, to nie zawiodły kibiców, zwyciężając znacznie pewniej niż wskazuje na to końcowy rezultat. Do przerwy koszaliński zespół prowadził różnicą 3-5 goli. Na początku drugiej połowy seria 4 trafień z rzędu pozwoliła powiększyć różnicę do 9 goli (18:9 w 35. minucie). Później gra Akademiczek nie wyglądała już tak dobrze i rywalki odrobiły część strat, ale wygrana nie była zagrożna nawet przez chwilę.Energa AZS Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 30:26 (14:9) EAK: Kowalczyk, Sach - Grobelska 2, Michałów 4, Mazurek 3, Smbatian 2, Budnicka, Tracz, Roszak 7, Domaros, Kaczanowska, Lalewicz 3, Urbaniak 4, Rycharska 5, Nowicka, Piwowarczyk. KPR: Ciesiółka, Słota - Jakubowska 6, Mączka 8, Janczak 1, Wesołowska, Kaźmierska 5, Wiertelak 1, Charzyńska 2, Linkowska 1, Walczak 1, Dąbrowska, Michalak 1. Pozostałe wyniki 4. kolejki: Kram Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 28:25 (14:13)UKS PCM Kościerzyna - Piotrcovia Piotrków Tryb. 26:34 (15:18)MKS Perła Lublin - Ruch Chorzów 43:21 (22:16)Vistal Gdynia - Korona Handball Kielce 28:21 (13:17)Pogoń Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 25:25 (12:11) karne 3:5

Energa AZS Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 30:26 [WIDEO, ZDJĘCIA]