Energa AZS Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 25:17 [ZDJĘCIA, WIDEO]

red
Szczypiornistki Energi AZS Koszalin pokonały Pogoń Balticę Szczecin 25:17.

Po ostatnim bardzo nieudanym meczu w Elblągu, pojedynek derbowy z Pogonią Balticą Szczecin był dla podopiecznych Anity Unijat doskonałą okazją do rehabilitacji.

Przy żywiołowym dopingu kibiców obu zespołów, szczypiornistki z Koszalina i Szczecina stworzyły interesujące, pełne walki widowisko. Szczególnie w pierwszych fragmentach meczu obu zespołom brakowało skuteczności i dokładności. Szybciej z emocjami poradziły sobie Energetyczne, które wypracowały sobie trzybramkową zaliczkę, sukcesywnie powiększaną w kolejnych minutach. Na przerwę obie drużyny zeszły przy stanie 12:6 na korzyść gospodyń.

W drugiej połowie szczypiornistki Energi AZS nie zmarnowały szansy i kontrolowały wydarzenia na parkiecie, ostatecznie zwyciężając 25:17.

Sześć bramek dla koszalińskiej drużyny rzuciła Monika Michałów. Po pięć trafień dołożyły Romana Roszak i Paulina Tracz.

Energa AZS Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 25:17 (12:6)