Energa AZS Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 26:23 [zdjęcia]

W ostatnich 8. minutach meczu Akademiczki nie tylko odrobiły 3 bramki straty, ale zdołały wygrać różnicą 3 trafień. Ich wygraną oglądano ponad 2,6 tys. widzów.

Starcie dwóch drużyn z woj. zachodniopomorskiego zgodnie z oczekiwaniami były niezwykle zacięte. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdołała wypracować sobie większej przewagi niż 2 bramki. Aż 7. razy na tablicy pojawiał się wynik remisowy. Ostatecznie o jedną bramkę lepsze przed przerwą były szczecinianki.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Nadal oglądano wyrównany mecz. Zawodniczki Pogoni broniły na pograniczu przepisów i raz po raz karany był rzutami karnymi. W całym meczu koszalinianki miały aż 15 szans na zdobycie bramki w ten sposób. Wykorzystały 11 rzutów z siódmego metra w tym 10 razy trafiła Karolina Kalska.

Między 44. i 49. min zespół ze Szczecina zdobył 4 gole z rzędu i objął najwyższe w meczu prowadzenie 21:18. Jeszcze w 51. min przyjezdne utrzymywały przewagę 3 trafień (22:19). Końcówka należała do Akademiczek.

Kapitalnie w bramce spisywała się Beata Kowalczyk, a w ataku trafiały Kalska, Kobyłecka, Załoga i Muchocka. W ostatnich 8. minutach podopieczne trenera Reidara Moistada zdobyły 7 bramek, a przyjezdne odpowiedziały tylko trafieniem Moniki Stachowskiej (na 24:23 dla AZS).

Energa AZS Koszalin - SPR Pogoń Baltica Szczecin 26:23 (12:13)

AZS: Kowalczyk, Prudzienica - Kalska 11, Kobyłecka 6, Muchocka 4, Chmiel, Załoga 3, Błaszczyk, Balle, Manoila, Matuszczyk 2.

Pogoń: Płaczek, Sziwierska - Sabała 1, Stachowska 5, Cebula 7, Głowińska, Królikowska 2, Zimny 2, Zawistowska 2, Stasiak 2, Fornalik 1, Jaszczuk 1, Duran.