Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W pierwszym z dwóch zaplanowanych meczów towarzyskich,...

Energa AZS Koszalin pokonała IBV Vestmannaeyjar 26:21 [ZDJĘCIA, WIDEO]

W pierwszym z dwóch zaplanowanych meczów towarzyskich, Energa AZS Koszalin pokonała islandzki IBV Vestmannaeyjar.

Spotkanie rozegrane w hali widowiskowo-sportowej od początku przebiegał pod dyktando Akademiczek. Podopieczne Anity Unijat rozpoczęły od prowadzenia 3:1. Później rywalki doszły na jedno trafienie (5:4), ale koszalinianki odpowiedziały skutecznie i z każdą minuta powiększały różnicę bramkową.

W 18. min było 10:6, w 22. - 12:6, a w 24. najwyższe 14:7. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 15:10. Warto dodać, że na boisku pojawiła się Romana Roszak, która ze względów zdrowotnych nie grała we wcześniejszych sparingach.

W drugiej odsłonie gra była bardziej wyrównana. Prowadzenie koszalińskiej drużyny oscylowało na poziomie 4-5 bramek. Ostatecznie ta część zakończyła się remisem, a cały mecz wygraną Energi AZS 26:21. Rewanż w czwartek o godz. 17.00 również w hali na Śniadeckich.

Energa AZS Koszalin - IBV Vestmannaeyjar (15:10)
EAK: Prudzienica, Sach - Han 5, Mazurek 4, Smbatian 3, Domaros, Tracz 3, Budnicka, Michałów 2, Striukowa 4, Roszak 1, Wołownyk 2, Nowicka, Tomczyk 1.

Wyjątkowo udany weekend majowy w Muszynie. Turyści liczeni w tysiącach!