Energa AZS Koszalin pokonała Start Elbląg 30:27

mro
Energa AZS Koszalin już może cieszyć się z brązowego medalu rozgrywek. Zapewniła to sobie swoim niedzielnym zwycięstwem nad drużyną Startu Elbląg. W emocjonującym meczu drużyna z Koszalina wygrała 30:27.

W poprzednim sezonie Akademiczki w ostatnim meczu sezonu, wyrwały w Elblągu brązowe medale z rąk Startu. Wczoraj w meczu z tym samym rywalem powtórzyły sukces, sięgając po trzeci w historii brąz mistrzostw Polski dla Koszalina. Pierwszy, jeszcze jako AZS Politechnika, wywalczony został w rozgrywkach 2012/13.

Przed meczem 30. kolejki sytuacja była jasna. Wygrana przesądzała losy 3. miejsca na korzyść Akademiczek. Start, chcąc zachować szansę musiał wygrać na koszalińskim parkiecie i w kolejnych meczach, licząc równocześnie na potknięcia Energi w ostatnich dwóch kolejkach.

Tak się nie stało. W niedzielnym meczu warunki dyktowa-ła Energa, kontrolując wydarzenia na parkiecie praktycznie przez całe 60 minut. Rywalki prowadziły tylko na początku (2:1). Później potrafiły odrobić stratę 3 goli, ale w końcówce I połowy Energa odjechała im na 4 trafienia. Po zmianie stron różnica utrzymywała się na poziomie 3-5 goli. W zwycięskim zespole skutecznością błyszczały Tamara Smbatian i Paula Mazurek, a kapitalne interwencje bramkarki Izabeli Prudzienicy deprymowały rywalki.

- Dziewczyny lubią brąz - cytowała po meczu przebój Ryszarda Rynkowskiego I. Prudzie-nica, uznana MVP meczu. - Wygrałyśmy ważny mecz na podsumowanie całego sezonu. Gratulacje dla zespołu, sztabu szkoleniowego i prezesa - dodała.

- Cieszymy się bardzo, że już dziś możemy świętować ten brązowy medal. Jestem dumna z drużyny, dumna z tego, że pracuję z dziewczynami, które wykonały kawał dobrej roboty, co przełożyło się na miejsce na podium - dodała Anita Unijat, trenerka EAK.