Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Po fatalnym występie przeciwko Startowi Elbląg (22:32),...

Energa AZS Koszalin rozbiła GTPR Gdynia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Po fatalnym występie przeciwko Startowi Elbląg (22:32), piłkarki ręczne Energi AZS Koszalin wygrały drugi z rzędu mecz w Superlidze kobiet i tracą tylko punkt do zajmujących trzecią lokatę elblążanek.

Niedzielny mecz miał dwa oblicza. W I połowie, po dobrym początku (4:1 w 6. min), koszalinianki dostosowały się do poziomu gry rywalek i mecz się wyrównał. W 23. min GTPR doszedł na jedną bramkę (7:6), ale w końcówce Akademiczki wróciły na właściwe tory i do szatni zabrakły przewagę czterech goli.

Druga połowa dość nieoczekiwanie była jednostronna. Wprawdzie wynik po zmianie stron otworzył zespół z Gdyni, ale w 32. min stracił Patricię Machado Matieli (czerwona kartka za faul na Pauli Mazurek) i po tym zdarzeniu gra przyjezdnych zupełnie się rozsypała.

Energa AZS między 32. i 39. minutą zaliczyła serię 9:0, po której losy meczu były przesądzone. Dopiero przy stanie 20:8 przyjezdne trafiły z karnego. W 49. min było 23:10 dla koszalinianek, a zespół z Gdyni 2 z 3 goli w tej połowie zdobył z rzutów karnych.

W ostatnich 10. minutach gra była bardziej wyrównana. Trenerka Energi AZS, Anita Unijat, korzystała z całej piętnastki zawodniczek, mając na uwadze środowy mecz w Lublinie. Zawodniczką meczu została w koszalińskim zespole bramkarka Beata Kowalczyk, która w II połowie na wiele minut zamurowała bramkę, walnie przyczyniając się do wysokiej wygranej.

Energa AZS Koszalin - GTPR Gdynia 27:15 (11:7)

Energa AZS: Kowalczyk, Sach - Grobelska 3, Michałów 2, Mazurek 3, Smbatian, Budnicka, Tracz 3, Roszak 6, Domaros, Kaczanowska, Lalewicz 1, Urbaniak 4, Rycharska 3, Nowicka 2.

GTPR: Chodakowska, Kordowiecka, Kamińska - Janiszewska, Łabuda 3, Pękala 3, Kamińska, Gutkowska 4, Śliwińska, Machado Matieli 1, Szarawaga 3, Małecka, Uścinowicz 1, Błaszkowska.

Inne wyniki 29. kolejki:
O miejsca 1-6: Pogoń Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 23:31 (12:16), Kram Start Elbląg - MKS Perła Lublin 25:32 (9:12).
O miejsca 7-12: Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 24:23 (12:9), Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna 22:25 (9:10), Piotrcovia Piotrów Tryb. - KPR Gminy Kobierzyce 26:20 (10:13).

Była wokalistka Ich Troje zostanie najpiękniejszą Polką? Oto jej konkurentki!