Energa AZS Koszalin uległa po karnych Metraco Zagłębiu Lubin [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dramatyczne spotkanie obejrzeli kibice w Koszalinie w 25. kolejce Superligi PGNiG Kobiet.

Tracące przed tym meczem 5 punktów do drugiego w tabeli Zagłębia, koszalińskie Akademiczki w przypadku wygranej mogły prolongować szansę na walkę o wicemistrzostwo Polski. Pierwsza połowa wskazywała na to, że komplet punktów może zostać w Koszalinie. Energa AZS prowadziła 10:6 i 12:8, a na przerwę zeszła przy przewadze 3 goli.

Na początku drugiej odsłony jeszcze raz nasz zespół miał 4 gole przewagi (14:10), ale później do głosu doszły Miedziowe. Odpowiedziały serią pięciu trafień i w 38. min objęły pierwsze w tym meczu prowadzenie 15:14. W 44. min przewaga przyjezdnych wynosiła już 3 gole (19:16).

Koszalinianki odrobiły straty na 10. min przed końcem (20:20), a za chwilę wyszły na ostatnie prowadzenie w tym spotkaniu po trafieniu najskuteczniejszej w zespole Moniki Michałów (6 goli). Rywalki wyrównały, a w ostatnich 5. minutach dwukrotnie zdobywały przewagę jednej bramki. Do remisu 23:23 i karnych doprowadziła Hanna Rycharska.

W tym sezonie obie drużyny po trzy razy rozstrzygały mecze w serii rzutów karnych. O ile Zagłębie za każdym razem wytrzymywało próbę nerwów, to koszalinianki dopiero za trzecim razem, w poprzedniej kolejce z GTPR Gdynia, cieszyły się z pokonania rywalek. Warto dodać, że w trakcie 60. minut meczu, zarówno Energa AZS (3/3), jak i Zagłębie (4/4) nie zmarnowały nawet jednego rzutu z siódmego metra.

W karnych Energa AZS prowadziła tylko po pierwszej próbie Romany Roszak. Później swoich szans nie wykorzystały Dominika Grobelska i Gabriela Urbaniak, a Zagłębie nie myliło się i było 1:3. Celne rzuty Tamary Smbatian i Pauli Mazurek pozwoliły jeszcze doprowadził do remisu 3:3 (w zespole gości - jako jedyna - karnego nie wykorzystała Małgorzata Mączka), ale rzut Pauliny Piechnik przesądził o tym, że 2 punkty pojechały do Lubina.

Energa AZS Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 23:23 (13:10) karne 3:4

Energa AZS: Kowalczyk, Sach - Grobelska, Michałów 6, Mazurek 3, Smbatian, Budnicka, Tracz, Roszak 4, Kaczanowska, Lalewicz 2, Urbaniak 4, Rycharska 4, Nowicka.

Metraco Zagłębie: Czyż, Maliczkiewicz - Grzyb 1, Mączka 2, Semeniuk 4, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Wasiak 1, Górna 9, Piechnik, Jochymek 2, Belmas, Milojević 2.