Energa AZS Koszalin wygrywa z KPR Jelenia Góra [wideo]

kmb
Romana Roszak zdobyła w meczu 10 punktów
Romana Roszak zdobyła w meczu 10 punktów Radosław Brzostek
W 18. kolejce rozgrywek koszalińskie szczypiornistki, nie bez pewnych trudności, ostatecznie okazały się lepsze od zespołu przyjezdnych.

Po dobrym początku w wykonaniu gospodyń, te, widząc że spotkanie mają pod kontrolą, zwolniły nieco obroty. I to skrzętnie wykorzystały rywalki. Dużo przestrzeni na własnym kole, mniejsza niż zwykle agresja, nieskuteczność i wynik nagle zrobił się stykowy (5:4 w 7. minucie). Taki obrót praw najwidoczniej obudził ekipę Energi AZS, bo ta zaczęła odzyskiwać kontrolę na parkiecie (9:4 w 10. minucie).

Ale znów nie trwało to długo, a huśtawka nastrojów rozbujała się na dobre. Trzy z rzędu niecelne rzuty karne w wykonaniu biało-zielonych (pudłowały kolejno Romana Roszak, Gabriela Urbaniak i Ksenia Procenko) sprawiły, że ich przewaga stopniała do jednej bramki (10:9 w 21. minucie). Niemoc podopiecznych Anity Unijat pogłębiała się (9 minut bez zdobycia choćby jednej bramki), więc nic dziwnego, że drużyna gości doprowadziła do wyrównania i złapała wiatr w żagle. Wobec dziwnej bierności miejscowych, ich ospałości na parkiecie, to Jelonka schodziła do szatni w lepszych nastrojach.

Początek drugiej połowy Energetyczne zaczęły od odrabiania strat. W 33. minucie było już 16:13, a gospodynie wrzuciły drugi bieg. Rozkręciła się zwłaszcza Roszak, najskuteczniejsza zawodniczka na parkiecie. Do samego końca przewaga Energi AZS była już niezagrożona, a te, jak na faworytki przystało, zapewniły sobie bezpieczną końcówkę spotkania i zatarły złe wrażenie z pierwszej części meczu.

Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 29:21 (12:13)Energa AZS: Kowalczyk, Sach - Grobelska 2, Procenko, Michałów 5, Mazurek, Budnicka, Tracz 5, Roszak 10, Domaros, Kaczanowska 1, Lalewicz, Urbaniak 3, Rycharska 1, Nowicka 2.
KPR: Filończuk, Wierzbicka 1 - Karwecka 1, Bielecka, Oreszczuk, Tomczyk 2, Jurczyk 2, Kobzar 9, Załoga 3, Jasińska, Żukowska, Tomczyk 2, Konofał.