Energa AZS Koszalin zwyciężyła w Szczecinie!

Andrzej Szkocki
W rozegranym dziś meczu otwierającym 9. kolejkę Superligi piłkarek ręcznych, koszalińskie Akademiczki pokonały w Szczecinie Pogoń 29:25 (12:12).

Koszaliński zespół przerwał serię siedmiu wygranych z rzędu szczecinianek i wyprzedził je w tabeli. Do niedzielnego hitu kolejki Metraco Zagłębie Lubin - MKS Perła Lublin, podopieczne Anity Unijat i Waldemara Szafulskiego będą otwierać tabelę rozgrywek.

W Szczecinie nasz zespół musiał radzić sobie bez swojej liderki, Romany Roszak, która doznała kontuzji podczas konsultacji kadry Polski. Pomimo tego, Akademiczki rozpoczęły bardzo bojowo i po 6. minutach prowadziły 4:1. Rywalki odrobiły straty w 15. min (6:6), a za chwilę objęły pierwsze - i jak się okazało ostatnie - prowadzenie w meczu. Trafienia Adrianny Nowickiej i Hanny Rycharskiej pozwoliły jednak odzyskać przewagę.

Do końca I połowy zespół Energi AZS prowadził różnicą 1-2 bramek, a rywalki doprowadzały do remisu. Skończyło się na 12:12. W tej odsłonie koszaliński zespół nie wykorzystał aż 4 rzutów karnych. Dopiero gdy ciężar gry w tym elemencie wzięła na siebie Hanna Rycharska, dwa ostatnie karne w pierwszej połowie trafiły do bramki Pogoni.

Po zmianie stron koszalinianki odskoczyły na dwa trafienia. Pogoń jeszcze raz doprowadziła do remisu (35. - 15:15), ale później Akademiczki zaczęły budować swoją przewagę. Skutecznie w ataku grały najbardziej doświadczone w zespole Monika Michałów (6 z 8 goli zdobyła po przerwie) oraz Rycharska (5 z 9 goli w drugiej połowie). W 45. min było 21:17 dla EAK, a w 50. - 24:19.

Do końca meczu utrzymywała się różnica 3-4 goli dla koszalinianek. Pogoń tylko raz, w 59. min zbliżyła się na dwa trafienia (25:27), ale celne rzuty Rycharskiej i Michałów pozbawiły zespół Nevena Hrupeca nadziei i przypieczętowały dwunaste zwycięstwo koszalińskiego zespołu w 21. spotkaniu z Pogonią na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Pogoń Szczecin - Energa AZS Koszalin 25:29 (12:12)

Pogoń: Pruenster, Krupa - Płomińska 2, Bozović, 1 Cebula 7, Urbańska, Janas, 1 Wołoszyk 3, Szynkaruk, Dezić 4, Zawistowska 1, Kochaniak, Del Balzo, Agbaba 1, Blazević 5.

Energa AZS: Sach, Prudzienica - Han 7, Budnicka, Tracz 1, Michałów 8, Wołownyk 2, Smbatian 1, Striukowa, Rycharska 9, Nowicka, Tomczyk.

Superliga kobiet: Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 29:...