Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów
4 z 10
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Przełom w szkoleniu grup młodzieżowych w piłce ręcznej...
fot. Energa AZS Koszalin

Energa Politechnika Koszalin. Nowy projekt w lokalnej piłce ręcznej

Przełom w szkoleniu grup młodzieżowych w piłce ręcznej dziewcząt w Koszalinie.

Władze Piłka Ręczna Koszalin SA oraz KU AZS Politechnika Koszalińska postanowiły połączyć siły i wspólnie budować silne zaplecze dla pierwszego zespołu występującego w Superlidze - od dzieci, młodziczek, juniorki młodszej aż po drugi zespół seniorek występujący w II lidze - tak, by docelowo każda młoda adeptka piłki ręcznej miała szansę na zasilenie zespołu seniorek.

- Postanowiliśmy stworzyć warunki do dalszego rozwoju kariery naszych młodych piłkarek, stąd pomysł na drugi zespół biorący udział w rozgrywkach na szczeblu II ligi. Będzie to zaplecze dla pierwszego zespołu, gdzie najzdolniejsze zawodniczki będą mogły doskonalić swoje umiejętności zanim trafią do ekstraligowej drużyny- powiedział Roman Granosik, Prezes Piłka Ręczna Koszalin SA.

Koordynatorem do spraw szkolenia został Daniel Birkelund, posiadający 15-letnie doświadczenie trenerskie w piłce ręcznej. Norweg może pochwalić się najwyższymi kwalifikacjami trenerskimi - EHF Master Coach. Przez 7 lat pracował w Federacji Norweskiej, ma doświadczenie trenerskie zarówno w prowadzeniu drużyn żeńskich, jak i męskich, zajmował się również szkoleniem grup młodzieżowych. Duży nacisk kładzie też na rozwój i edukację trenerów.

- Moją rolą będzie koordynowanie pracy wszystkich trenerów i drużyn w klubie, jak również sam będę trenerem drużyn młodzieżowych oraz zespołu występującego w II lidze. Zajmę się też rozwojem samych szkoleniowców - dodał Daniel Birkelund.

Norwegowi asystować będą Joanna Dworaczyk i Aleksandra Kobyłecka, byłe zawodniczki koszalińskiego klubu i reprezentacji Polski.

Klub Uczelniany Politechnika Koszalińska ma tradycje i doświadczenie w szkoleniu szczypiornistek. Obecnie nasi szkoleniowcy będą pracować z 13 zespołami, co daje blisko 300 dziewcząt. Naszym celem jest to aby w koszalińskim zespole Superligi występowały nasze wychowanki - pochodzące z Koszalina i regionu. Dzięki temu Klub nie będzie musiał co sezon czynić kosztownych transferów i pozyskiwać zawodniczek z zagranicy- dodał Tomasz Królikowski, Prezes KU AZS Politechnika Koszalińska.

Cieszę się, że Koszalin będzie stanowił jeden z największych ośrodków szkolenia szczypiornistek w Polsce i że piłka ręczna jest wiodącą dyscypliną w Koszalinie. Miasto będzie współpracowało przy realizacji nowego projektu - podsumował Przemysław Krzyżanowski - zastępca prezydenta Miasta Koszalina.

Zobacz również

Wieczór wspomnieniowy poświęcony pamięci Alojzego Leszka Gzelli

NOWE
Wieczór wspomnieniowy poświęcony pamięci Alojzego Leszka Gzelli

Marek Ziętara, nowy trener Comarch Cracovii: Walka o medale w trzecim roku pracy

Polecamy

Zaakceptuj „złote blizny” w swoim życiu. Kintsugi uczy naprawiać garnki... i życie

Zaakceptuj „złote blizny” w swoim życiu. Kintsugi uczy naprawiać garnki... i życie

Bayer zdetronizował Bayern. Zagra w sierpniu na Narodowym? Adam Matysek: Sensacja!

TYLKO U NAS
Bayer zdetronizował Bayern. Zagra w sierpniu na Narodowym? Adam Matysek: Sensacja!

Tak będzie wyglądać in vitro po polsku. To najnowsze ustalenia

Tak będzie wyglądać in vitro po polsku. To najnowsze ustalenia