Espersen Koszalin zwiększa produkcję i szuka 100 pracowników

  Espersen Koszalin zwiększa produkcję i szuka 100 pracowników

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Espersen Koszalin zwiększa produkcję i szuka 100 pracowników
  Koszaliński oddział duńskiej firmy ma na ten rok ambitny plan – buduje nową halę, ściąga nowoczesne linie produkcyjne i wprowadza na rynek kolejne produkty. Dlatego już teraz prowadzi rekrutację. To szansa na dobrą, stabilną pracę oraz rozwój i szybki awans. Kto i jak może znaleźć zatrudnienie w Espersen Koszalin?
  Espersen Koszalin zwiększa produkcję i szuka 100 pracowników
  Grupa Espersen jest światowym liderem przetwórstwa ryb oraz produkcji rybnych wyrobów porcjowanych, panierowanych oraz luksusowych. Posiada oddziały w Danii, Rosji, Francji, Hiszpanii, Hongkongu, Wietnamie i na Litwie. Jeden z nich – Espersen Koszalin sp. z o.o. – działa przy ulicy BOWiD 15 w Koszalinie. To dawny zakład firmy Royal Greenland, który koncern Espersen przejął we wrześniu zeszłego roku. Pracuje w nim już 800 osób. Firma zamierza w ciągu niespełna dwóch lat zwiększyć zatrudnienie do 1200 osób. Teraz szuka 100 pracowników.

  Do Koszalina zostanie przeniesiona część produkcji z Danii
  Zapotrzebowanie na nowych pracowników związane jest z inwestycjami.
  - Espersen przejmując koszalińską fabrykę planował jej rozbudowę. Do Koszalina zostanie wkrótce przeniesiona część produkcji z Danii. Przygotowania już się rozpoczęły. Modernizowana jest nieużywana dotychczas hala. W marcu rusza budowa kolejnej, która ma być gotowa w wakacje – mówi Karolina Dubanowska, HR Manager w spółce Espersen Koszalin. – Reorganizujemy też system pracy, aby sprostać nowym celom. Dotychczas w zakładzie wytwarzanych było bowiem 14 tys. ton wyrobów gotowych rocznie. Teraz ta liczba zwiększy się o kolejne 8 tys. ton – dodaje.
  Rozwój zakładu to nie tylko zwiększenie wolumenu produkcji, ale też poszerzenie asortymentu. Do dobrze znanych już wyrobów panierowanych, ryb nadziewanych i w sosie, dołączą rybne „puff pastry”, czyli ciasta francuskie z rybnym nadzieniem. Dlatego do Koszalina z Danii przywiezione zostaną całkowicie nowe linie produkcyjne.
  Pierwsze nowe produkty będą wytwarzane od marca, ale firma zatrudnia już teraz. Dla nowych pracowników przewidziany jest bowiem cykl szkoleń. Część z nich odbędzie się w Danii.
  - Moment, w którym jesteśmy jest szansą dla przyszłych pracowników. Mogą rozwijać się wraz z rozwojem zakładu. Potrzebujemy ludzi na stanowiska techniczne, magazynowe, produkcyjne, do biura – mówi Karolina Dubanowska.
  Na zatrudnienie mogą więc liczyć: operatorzy maszyn, pracownicy transportu wewnątrzzakładowego, pracownicy liniowi, magazynierzy, mechanicy, elektromechanicy.

  Firmie zależy na rozwoju jej pracowników
  Kto i na jakich zasadach może liczyć na zatrudnienie w Espersenie Koszalin?
  - Nie stawiamy żadnych warunków związanych z wiekiem, czy znajomością języków obcych. Oczekujemy przede wszystkim chęci do pracy, nauki i rozwoju. Osoby starające się o stanowisko operatora maszyn powinny mieć też rozeznanie w mechanice. Tu może przydać się wykształcenie zawodowe, ale nie jest warunkiem koniecznym – mówi Karolina Dubanowska.
  Na nowych pracowników w Espersen Koszalin czekają pensje wyższe od wynagrodzeń oferowanych przez przedsiębiorstwa z tej branży. Firma oferuje atrakcyjny pakiet socjalny przewidujący m.in. dofinansowanie biletów na basen, siłownię czy do kina. Pracownicy i ich rodziny objęci są także prywatną opiekę medyczną.

  W zakładzie działa kantyna z tanimi, przyrządzanymi na miejscu posiłkami. Pracownicy mogą bez ograniczeń korzystać z kawy i herbaty. Nie bez znaczenia jest także fakt, że firma oferuje dowóz pracownikom zamieszkałym w promieniu ok. 40 km.
  Istotnym aspektem pracy w Espersenie Koszalin jest możliwość ciągłego rozwoju. Firma finansuje zatrudnionym specjalistyczne kursy, np. językowe, spawania czy na wózki widłowe.

  - Chcemy, aby nasi pracownicy wiedzieli, że zależy nam na ich rozwoju. Dlatego tak organizujemy pracę i dodatkowe kursy, by mieli możliwość doskonalenia i czuli się u nas jak najlepiej. Każdy pracownik może w naszej firmie znaleźć stanowisko, w którym najlepiej się odnajdzie – mówi Karolina Dubanowska. - Pracownik liniowy, dzięki pracy i zaangażowaniu, może zostać później brygadzistą, a nawet awansować wyżej. Tę drogę przeszedł m.in. nasz kierownik zmiany, który obecnie zarządza 150 osobami. Rozpoczynał od produkcji, później był brygadzistą, by w końcu objąć obecne stanowisko – dodaje.

  Najlepszym dowodem na to, że pracownicy są zadowoleni z pracy w Espersenie, jest fakt, że jedna trzecia zespołu pracuje w firmie od dekady. To wynik niespotykany w tej branży.


  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo