Euro 2016: Polscy piłkarze ręczni pokonali Macedończyków

(AIP)
W spotkaniu Euro 2016 w piłce ręcznej Polska wygrała z Macedonią 24:23. Do przerwy to jednak Macedonia wygrywała z Polską 13:11. Dzięki zwycięstwu, biało-czerwoni zapewnili sobie wyjście z grupy. Michał Gąciarz

Macedończycy postawili Polakom twarde warunki. Szybko objęli kilku bramkowe prowadzenie. Polacy momentami razili nieskutecznością. Sytuację biało-czerwonych uratował Syprzak, który pięciokrotnie trafił do bramki rywali.

Druga połowa należała w większości do biało-czerwonych. Polacy szybko wyrównali wynik meczu i objęli prowadzenie. Dodatkowo w polskiej bramce zaczął znakomicie spisywać się Sławomir Szmal, który doprowadzał do rozpaczy macedońskich kibiców.
W zupełnie innym nastroju byli polscy fani, którzy z każdą zdobywaną bramką śpiewali coraz głośniej. Nakręceni głośnym dopingiem polscy szczypiorniści zwiększali przewagę prowadząc na 5 minut przed końcem nawet czterema bramkami.
Ostatnie minuty były jednak ponownie horrorem, Polacy trzykrotnie stracili piłkę w ostatnich minutach a Macedończycy doskoczyli do Polaków na jedną bramkę. Wielkie nerwy skończyły się jednak szczęśliwie dla Polaków, którzy ostatecznie wygrali ponownie jedną bramką.