Euroliga kobiet. Pierwsza kolejka spotkań nie dla polskich drużyn. Porażki debiutującego Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin i BC Polkowic

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Porażki mistrzyń Polski i wicemistrzyń Polski w pierwszej kolejce Euroligi
Porażki mistrzyń Polski i wicemistrzyń Polski w pierwszej kolejce Euroligi PAP/ZBIGNIEW MEISSNER
Porażki polskich zespołów w 1. kolejce Euroligi kobiet. W grupie A Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał na wyjeździe z mistrzem Włoch i trzecią drużyną poprzednich rozgrywek Beretta Famila Schio 50:70 (12:19, 17:18, 14:18, 7:15). Natomiast w grupie B koszykarki KGHM BC Polkowice przegrały na wyjeździe z Virtus Segafredo Bolonia z Włoch 69:90 (20:23, 19:22, 19:31, 11:14). Za tydzień druga seria spotkań.

Inauguracyjne porażki polskich drużyn w Eurolidze koszykarek

Obydwie polskie drużyny mistrz kraju Polski Cukier AZS UMCS Lublin i wicemistrz KGHM BC Polkowice przegrały swoje wyjazdowe mecze we Włoszech w 1. kolejce Euroligi koszykarek sezonu 2023/24. Debiutujące w elicie lublinianki były gorsze od Beretty Schio (50:70), a polkowiczanki od Segafredo Bolonia (69:90).

Po dwóch kwartach koszykarki trenera Szewczyka przegrywały różnicą ośmiu punktów (29:37). Po przerwie gospodynie polepszyły skuteczność rzutową. Polski zespół nie potrafił się przeciwstawić atakom brązowych medalistek ubiegłorocznej edycji Euroligi. Ostatecznie mistrzynie Polski przegrały 50:70. Najskuteczniejszą zawodniczką debiutantek była Amerykanka Fluker, która popisała się czternastoma punktami.

Kolejny mecz lublinianki zagrają już za tydzień, a przeciwniczkami będą koszykarki Valencii Basket Club, które zdobyły mistrzostwo Hiszpanii.

Podobne zakończenie miało miejsce w Bolonii, gdzie koszykarki BC Polkowice mierzyły się z Virtus Bologną. Po dobrej pierwszej kwarcie w wykonaniu drugiej drużyny poprzedniego sezonu w Polsce, przyszły słabsze momenty. Po pierwszej połowie faworytki prowadziły sześcioma punktami. Kolejne dwadzieścia minut to kontrola meczu przez gospodynie. Spotkanie zakończyło się porażką drużyny Karola Kowalewskiego 69:90. Najskuteczniejszą zawodniczką polskiego zespołu była Amerykanka Collier - 11.

Właśnie z klubem z Bolonii koszykarki trenera Kowalewskiego przegrał dwa razy w minionym sezonie w Eurolidze.

11 października zmierzą się z ZVVZ USK PRAHA.

Pogrom w wykonaniu obrońcy tytułu

Obrońca tytułu Fenerbahce Stambuł rozgromił hiszpańską Walencję 96:66, natomiast wicemistrz rozgrywek, inny zespół z Turcji - Cukurova Mersin musiał uznać na własnym parkiecie wyższość hiszpańskiej drużyny z Salamanki (77:82). Triumf Avenidy to największa niespodzianka pierwszej kolejki.