Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Familijny Park Sztuki w sieci. W planie teledysk Teatru Adria

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
fb Filharmonii Koszalińskiej
Tęsknicie za niedzielami w Familijnym Parku Sztuki? Artyści Filharmonii Koszalińskiej zrobili najmłodszym słuchaczom prezent – familijne spotkania przenieśli do Internetu.

„Za górami, za lasami, nad brzegiem błękitnego morza jest miasteczko...” – tak zaczyna się pierwszy odcinek muzycznej bajki. W miasteczku mieszka starsza pani, która uwielbia muzykę i zna wszystkie jej tajemnice, dlatego mieszkańcy nazwali ją ciotką Nutką. Historię tej ciekawej osóbki, okraszoną muzyką w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Koszalińskiej, będzie można poznawać przez najbliższe miesiące. Familijny Park Sztuki zawsze miał swe odsłony w niedzielne południa. Tak też i cykl pod hasłem „Familijny Park Sztuki wirtualnie”.

W serwisie YouTube i na facebook’owym profilu Filharmonii Koszalińskiej można już znaleźć pierwszy odcinek muzycznej bajki „W zaczarowanym ogrodzie ciotki Nutki”. Muzykę napisał Jacek Kujawski, tekst – Iwona Wyszyńska, która jest też narratorką. Pierwsza część trwa pięć minut.

Drugi odcinek będzie można zobaczyć w niedzielne południe, 7 czerwca, trzeci - 21 czerwca, kolejne co dwa tygodnie do późnej jesieni. Muzycy przygotowali dla widzów jeszcze jedno zaproszenie – zaproszenie do pomocy, do przekazywania datków na rzecz Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie (nr konta na końcu filmu).

Twoje dziecko na ekranie

Familijny Park Sztuki to propozycja dla dzieci, a jeśli chcesz zobaczyć swoje dziecko w wirtualnym projekcie muzycznym, może cię zainteresować propozycja artystów Teatru Muzycznego Adria.

- Tym razem pomyśleliśmy o najmłodszych, którzy 1 czerwca obchodzić będą swoje święto. Chcemy stworzyć wspólny teledysk do piosenki Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są” i chcemy zaangażować do tego najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic. Piosenkę wykonają wokaliści Adrii, a refreny zaśpiewają wspólnie z dziećmi - mówi Magdalena Łoś-Wojcieszek, dyrektor artystyczny Adrii.

W teledysku mogą wziąć udział dzieci w każdym wieku - od bobasów po młodzież. Te najmłodsze mogą oczarować widzów uśmiechem, a starsze zatańczyć lub zaśpiewać refren piosenki. Chęć udziału w akcji należy zgłosić w wiadomości prywatnej na Facebooku (Teatr Muzyczny Adria) lub mailem ([email protected]).

Po otrzymaniu zgłoszenia, przesłany zostanie link z podkładem muzycznym oraz z oświadczeniem RODO. Wideo należy nagrać w poziomie. Podkład puszczamy w słuchawkach i nagrywamy wideo tylko ze śpiewem dziecka (refren).

Termin na zgłoszenia, na prośbę wielu zainteresowanych osób, został przedłużony do czwartku, 28 maja, do godz. 18. Teledysk będzie miał premierę 1 czerwca na portalu You Tube oraz w mediach społecznościowych.

Subtelne aranżacje, wytrawna gra zespołu i śpiew, który przeniósł słuchaczy w świąteczną, magiczną atmosferę - tak w wielkim skrócie można podsumować wczorajszą muzyczną ucztę. W Filharmonii Koszalińskiej z koncertem „Christmas Songs” wystąpiła Aga Zaryan. Tomasz Majewski Fotografia

Aga Zaryan zagrała w Filharmonii Koszalińskiej [ZDJĘCIA]

W środę w Filharmonii Koszalińskiej pod szyldem “Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” wystąpił SCREAM INC. Na koncert zaprosił Głos Koszaliński.Scream Inc. z Kijowa należy do najlepszych tribute bandów Metalliki na świecie. Zespół został założony w 2008 roku, a w jego skład wchodzą wokalista Max Rozkręt, perkusista Andrey Liuty oraz gitarzyści Mike Rubanov i Taras Karpenko. Utwory Metalliki muzycy zaczęli grać w przerwie od swoich koncertów. Z czasem zyskali tak duży rozgłos i uznanie fanów, że ich koncerty wyprzedawały się całkowicie, a covery prezentowane na YouTube biły rekordy popularności.<script async defer class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/ce6d800f-8c94-87d4-752c-1282aa0131c9,93e911ae-1370-db99-5863-2f4a1c4981f8,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Koncert Metallica symfonicznie w Koszalinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zobacz także Koncert Metallica symfonicznie w Filharmonii Koszalińskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo