Faser-plast. Od słupskiego niedźwiadka po specjalistyczne kabiny pociągów

Aleksander Radomski
Aleksander Radomski
Faser-plast specjalizuje się w produktach użytkowych z tworzyw sztucznych. Dostarcza czoła kabin maszynistów do pociągów. Odbiorcami są m.in. szwajcarski koncern Stadler i czeska Skoda.
Faser-plast specjalizuje się w produktach użytkowych z tworzyw sztucznych. Dostarcza czoła kabin maszynistów do pociągów. Odbiorcami są m.in. szwajcarski koncern Stadler i czeska Skoda. Faserplast
Udostępnij:
Faser-plast Poland jest jednym z europejskich liderów w dziedzinie produkcji uniepalnionych kompozytów kolejowych. Firma swoją pozycję zawdzięcza doświadczonej kadrze i ciągłemu rozwojowi technologii produkcji.

Swoją działalność w Słupsku firma Faser-plast Poland rozpoczęła w 2005 roku i od tamtego czasu rozwija się dynamicznie z roku na rok. Ta, mająca swoje korzenie w Szwajcarii firma zaczynała swoją produkcję od montażu zabudowy do dźwigów portowych z 25-osobową załogą. Pierwsza faza działalności firmy polegała na transferze technologii ze Szwajcarii do Polski, wykonaniu oprzyrządowania technicznego i uruchomieniu produkcji seryjnej.

Faser-Plast specjalizuje się w produktach użytkowych z tworzyw sztucznych. Na przykład firma dostarcza czoła kabin maszynistów do pociągów. Odbiorcami są m.in. szwajcarski koncern Stadler, czeska Skoda Transportation czy firma PESA z Bydgoszczy, jeden z czołowych producentów pociągów w Polsce. Faser-plast jest certyfikowanym dostawcą części dla tej firmy. W posiadaniu słupskiego producenta jest także certyfikat IRIS 02, który jest standardem kolejowym rozpoznawalnym na całym świecie i stworzonym wyłącznie na potrzeby kolei.

Faser-plast wykonuje również komponenty z laminatu wykorzystywane w pojazdach specjalnych oraz maszynach budowlanych i portowych, m.in. przez austriacki koncern Liebherr, który jest światowym potentatem w tej branży. Słupska firma wysłała właśnie do Liebherra tysięczną zabudowę do dźwigu portowego.

Ponadto w ofercie zakładu są obiekty stanowiące wyposażenie przestrzeni publicznych, czy też elementy małej architektury. Jednym z ciekawszych zamówień, które właśnie jest realizowane, jest produkcja 48 kapsuł do Ain Dubai - diabelskiego młyna o średnicy 220 metrów, który budowany jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To największa tego typu konstrukcja na świecie.

Ale spółka realizuje nie tylko zamówienia dla wielkich światowych koncernów. Faser-plast jest także wykonawcą słupskich Niedźwiadków Szczęścia, sympatycznych figurek będących jednym z symboli miasta, które można już spotkać w kilku punktach Słupska.

Faser-plast Poland spełnia wysokie wymagania stawiane przez swoich kontrahentów dzięki doświadczonej i fachowej kadrze pracowników oraz poprzez ciągłe rozwijanie zarządzania produkcją i wprowadzanie nowoczesnych technologii.

Firma posiada 10 tys. m2 nowoczesnej infrastruktury produkcyjnej, najnowocześniejsze oprogramowanie typu CAD oraz własne, zaawansowane rozwiązania produkcyjne. Wszystkie te czynniki składają się na sukces, jaki Faser-plast Poland odnosi na europejskim i światowym rynku.

To, co charakteryzuje przedsiębiorstwo, to młody i dynamiczny zespół, który rozwija się razem z firmą, ma ciągły kontakt z nowoczesnymi technologiami i z międzynarodowymi kontrahentami. Taki model pracy jest dobrą podwaliną do dalszego rozwoju kariery zawodowej. Praca na wydziałach produkcyjnych w związku z charakterystyką produkcji też nie należy do monotonnych. Nie ma tutaj typowej taśmy produkcyjnej. W związku z częstymi zmianami projektów nie można wpaść w zabójczą rutynę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Przejdź na stronę główną Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie