Fatalna pierwsza połowa Młynów Stoisław. Eurobud górą w Koszalinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

od 16 lat
Piłkarki ręczne Młynów Stoisław Koszalin przegrały u siebie z Eurobudem JKS Jarosław w meczu 25. kolejki PGNiG Superligi Kobiet.

To osiemnasta porażka w sezonie koszalińskiej drużyny. Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie do przerwy. Rozpoczęło je trafienie obrotowej Młynów, Hanny Rycharskiej, na jedyne prowadzenie w meczu. Wyrównana walka trwała przez ok. 10 minut.

Później zespół z Podkarpacia zaczął budować przewagę. Między 11. i 20. minutą jarosławianki zdobyły 9 goli, tracąc zaledwie jednego i na tablicy pojawił się wynik 12:4 na ich korzyść.

W końcówce pierwszej odsłony Eurobud miał nawet 9 goli przewagi (17:8), po kolejnym trafieniu skrzydłowej Magdy Balsam. Liderka klasyfikacji strzelczyń była nieuchwytna dla koszalińskiej obrony. Zdobyła 8 goli, a w sumie na jej koncie w tym sezonie jest 161 trafień.

Różnica 8-9 goli utrzymywała się przez pierwszych 5 minut po zmianie stron. Później koszalinianki odrobiły część strat, ale nie były w stanie zbliżyć się na mniej niż 5 trafień do przyjezdnych, wśród których po zmianie stron brylowała w ataku Aleksandra Zimny (6 z 9 goli zdobyła po zmianie stron).

Dodajmy, że po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzjami wróciły do gry Natalia Filończuk i Anna Mączka.

Młyny Stoisław Koszalin - Eurobud JKS Jarosław 27:33 (9:17)
Młyny: K. Zimny, Filończuk, Prudzienica - Urbaniak 4, Mączka 4, Lipok 1, Zaleśny 2, Haric, Mokrzka 5, Żukowska 1, Rycharska 7, Kurdzielewicz 3, Borysławska, Somionka.
Eurobud: Kordowiecka, Durašinović, Kucharczuk - Balsam 8, Gadzina 3, Dorsz 1, Mrden 2, Matuszczyk 3, Nieściaruk 6, A. Zimny 9, Smoling, Strózik, Kozimur 1.