MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal Robin Hooda już w sobotę w Koszalinie

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Na najmłodszych uczestników czekać będzie plac zabaw z drewnianymi konstrukcjami.
Na najmłodszych uczestników czekać będzie plac zabaw z drewnianymi konstrukcjami. Radek Koleśnik
Żywe muzeum, w którym nie tylko wolno, ale nawet trzeba dotykać i przymierzać eksponaty, gry średniowieczne, pojedynki na piankowe miecze i turnieje łucznicze - to wszystko i wiele więcej czeka w sobotę na gości Festiwalu Robin Hooda.

Finansowana przez Urząd Marszałkowski w ramach programu Społecznik impreza odbędzie się w sobotę, 18 sierpnia, w godz. 11-18. Będzie to jednocześnie oficjalne otwarcie Parku Robin Hooda (ul. Racławicka 17, wejście od strony ul. J. Stawisińskiego lub Orlej).

Najmłodsi będą mogli spędzić czas na placu zabaw Parku Robin Hooda, nieco starsi skorzystać z rozrywkowej oferty parku rozrywki Leonarda. Będzie można zobaczyć wystawę replik uzbrojenia i wyposażenia średniowiecznego, wziąć udział w warsztatach kaligrafii, ale przede wszystkim strzelać z łuku - Festiwal Robin Hooda to głównie turniej łuczniczy.

- Zaprosiliśmy do Koszalina łuczników tradycyjnych ze wszystkich zakątków naszego kraju, aby udział wzięli w turnieju odtwórców historycznych. Na uczestników czekają cenne nagrody i możliwość rywalizacji na 70 metrowym torze łuczniczym - informuje Grzegorz Pankowski ze Stowarzyszenia Koszalińska Kompania Rycerska.

Zaplanowano też turniej dla mieszkańców. Impreza rozpocznie się o godz. 11. W południe zacznie się turniej łuczniczy amatorów, który będzie jednocześnie finałem projektu „Zostań Robin Hoodem” (turniej otwarty dla odwiedzających - mały tor łuczniczy).

- godz. 12.30 - konkurs dla dzieci na najlepszy strój małego Robin Hooda sponsorowany przez Robin of Sherwood Polska - arena
- godz. 13.30 - pokaz walk rycerskich - arena
- godz. 14 - rozpoczęcie turnieju miecza i tarczy, który będzie finałem projektu „I Ty możesz zostać Rycerzem” - turniej otwarty dla odwiedzających (bezpieczna broń piankowa) - arena
- godz. 16 - zamknięcie listy uczestników turnieju amatorów i ogłoszenie 10 finalistów
- godz. 17 - finał turnieju amatorów na dużym torze łuczniczym
- godz. 17.30 - ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w turniejach amatorów oraz turnieju głównego
- godz. 18 - zakończenie Festiwalu Robin Hooda

Udział w imprezie i jej atrakcjach będzie bezpłatny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo