Firma Eko-Color: z miłości do kolorów

Sylwia Lis
Mat. firmy
Firma Eko-Color poprzez stały i zrównoważony rozwój, a także ciągłe inwestycje staje się z roku na rok coraz poważniejszym graczem na polskim jak i europejskim rynku farb proszkowych. Eko-Color powstał w 2010 roku w Bytowie.

Obszarem jej działania od samego początku była produkcja farb proszkowych. Gdy w 2011 roku z linii produkcyjnych zjechały pierwsze kartony z farbą proszkową był to niewątpliwie znak, że na polskim rynku jest jeszcze miejsce dla nowych producentów farb proszkowych.

- Po tamtej fabryce nie ma już śladu - w jej miejsce w roku 2017 do użytku została oddana jedna z najnowocześniejszych fabryk zajmujących się produkcją farb proszkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Strategiczny inwestor jakim stało się Ebuggo AG pozwolił nam nie tylko na rozwój na skalę o jakiej nigdy nie marzyliśmy, ale także dał nam możliwość skorzystania ze swojego ogromnego doświadczenia, które posiada w sektorze farb proszkowych - mówi Zygmunt Krzysztof Dyks, dyrektor zarządzający Eko-Color. - Dzięki tym czynnikom w obecnej chwili Eko-Color jest jednym z wiodących producentów farb proszkowych na terenie naszego kraju.

Bytowski producent farb proszkowych nieustannie się rozwija co można zauważyć na wielu płaszczyznach, jedną z nich jest ciągłe wzbogacanie oferty dla swoich klientów.

- W 2018 roku, podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu naszej oferty. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku dokonaliśmy kategoryzacji naszych produktów, w wyniku czego podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu na rynek nowej serii farb Elimer będącej doskonałym połączeniem jakości oraz atrakcyjnej ceny, przy czym pragniemy jasno podkreślić, że naszym flagowym produktem wyróżniającym się doskonałą jakością i parametrami pozostają farby z serii Coliber, których ofertę wzbogacą farby ze znakiem jakości Qualicoat - mówi Wioletta Szwarc, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Eko-Color.

Obecnie firma Eko Color posiada w swojej ofercie takie rodzaje farb jak: poliestrowe bez TGIC, poliestrowe ze znakiem jakości QUALICOAT , hybrydowe (poliestrowo-epoksydowe), epoksydowe, poliuretanowe.

Na terenie fabryki Eko-Color znajduje się także nowoczesne laboratorium badawczo rozwojowe, stale pracujące nad wzbogaceniem katalogu oferowanych farb, a także zajmujące się tworzeniem całkowicie nowych projektów dlaklientów, które niejednokrotnie powstają w ciągu zaledwie 4-5 dni roboczych. Firma ma świadomość, że w obecnych czasach na rynku trzeba się czymś wyróżniać.

- Po pierwsze klient - taką przyjęliśmy zasadę, czego bezpośrednim wynikiem było uruchomienie programu „Akademia Barw” będącego odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie rynku na fachową wiedzę z zakresu malowania proszkowego, przygotowania powierzchni oraz dostępności sprzętu najwyższej klasy - mówi Zygmunt Krzysztof Dyks.

Spotkania w ramach „Akademii Barw” trwają nieco ponad 4 godziny, a w trakcie ich trwania uczestnicy otrzymują szereg informacji związanych z tym jak poprawnie przygotowywać powierzchnię malarską oraz jak unikać i niwelować wady lakiernicze.

- Dowiadują się także jakie czynniki bezpośrednio wpływają na ich powstawanie. Liczymy, że przy tak żywym zainteresowaniu jakie wywołuje „Akademia Barw” na stałe wpisze się ona w katalog propozycji oferowanych naszym klientom. Staramy się aby spotkania były kameralne i panowała na nich swobodna atmosfera sprzyjająca wymianie poglądów oraz omówieniu poszczególnych problemów, z którymi borykają się nasi klienci - mówi Wioletta Szwarc. - Firma ponad półtora roku temu wprowadziła do swojej oferty także usługę doradztwa technicznego u swoich klientów, i jak się okazuje był to strzał w dziesiątkę. Zakupiony został wysokiej klasy sprzęt badawczy, który pozwala na weryfikowanie parametrów urządzeń oraz wykonywanie testów jakościowych powłok proszkowych bezpośrednio w lakierni klienta. W ramach usługi Eko-Color oferuje pomoc związaną z analizą parametrów przygotowania powierzchni detali pod lakierowanie i ewentualne doradztwo przy wyborze odpowiednich środków chemicznych. Wykonuje także badania elementów w komorach UV oraz solnej, a także zajmuje się odpowiednim dostosowaniem ustawień aplikacyjnych urządzeń na lakierni. W ramach oferty do dyspozycji klienta oddajemy pełną gamę oferowanych usług takich jak: badanie elektrostatyki urządzeń aplikacyjnych, prawidłowość pracy elektrod w pistoletach elektrostatycznych czy też badanie aplikacji parametrów chmury proszkowej w aplikacjach tribo i wiele innych dodatkowych narzędzi pomocniczych. Wyjście do klientów z tak dużą paletą usług było doskonałym posunięciem. W ciągu półtora roku nasz technik odwiedził ponad 100 firm, co przełożyło się na setki godzin spędzonych na lakierniach u naszych klientów, gdzie oprócz rozwiązywania problemów także doradzał i pomagał optymalizować proces lakierowania proszkowego - mówi Wioletta Szwarc. Firma Eko-Color na najbliższe lata posiada liczne plany ciągłej rozbudowy parku maszynowego a także plany ekspansji na rynki europejskie. - Mamy świadomość, że aby się rozwijać nie możemy stać w miejscu. Posiadamy doskonale wykwalifikowaną kadrę, która sukcesywnie podnosi swoje kompetencje, ciągle rozbudowujemy park maszynowy aby produkt, który państwu oferujemy spełniał wszystkie państwa oczekiwania. Działania te zostały w ostatnim czasie docenione przez nadanie dyplomu Pomorskiej Gazeli Biznesu- mówi Zygmunt Krzysztof Dyks.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak unikać informacyjnego przeładowania? Zobacz program 3 sposoby NA

Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie