Franciszek Soska - operacja serca w Rzymie

Materiał informacyjny Jacka Sosina
U Franka zdiagnozowano prenatalnie nieprawidłowości w budowie serca w postaci atrezji pnia płucnego (PA) z ubytkiem międzykomorowym (VSD) i naczyniem krążenia obocznego (MAPCA) co stanowi skrajną postać tetralogii Fallota. Dowiedzieliśmy, że naszego synka czeka długie, wieloetapowe leczenie i rehabilitacja. Boimy się, ale dla Frania jesteśmy wstanie znieść wszystko!

Ciężko było mówić o radosnym oczekiwaniu na dziecko, kiedy dzień i noc towarzyszył nam strach. Spodziewaliśmy się, że zaraz po porodzie Franio zostanie zabrany na blok operacyjny. Na szczęście okazało się wtedy, że mimo wady, nie trzeba od razu operować.

Nie mogliśmy wrócić do domu zaraz po porodzie tak jak inni rodzice. Rozpoczęła się dokładana diagnostyka i leczenie farmakologiczne. Dwa miesiące spędziliśmy w szpitalu – na zmianę, bo staraliśmy się łączyć opiekę nad Frankiem i jego 3-letnią siostrą Lilą. Przeżyliśmy pierwsze poważne badanie w postaci cewnikowania serca. Przetrwaliśmy pierwsze wzloty i upadki. Staraliśmy się jak najlepiej zrozumieć, jak działa chore serduszko – uczyliśmy się, jak pielęgnować, monitorować i karmić chore na serce dziecko. Po dwóch miesiącach mogliśmy wreszcie wrócić do domu. Opuściliśmy szpital, ale nie zniknął lęk – wciąż nie wiedzieliśmy, co może przynieść jutro. Dla Frania każda infekcja jest zagrożeniem...

Dzisiaj, kiedy Franek skończył 1,5 roku, przyszedł czas na kolejne cewnikowanie serca i decyzję o tym, jaką dokładnie operację wykonać. Postanowiliśmy zwrócić się do specjalistycznego referencyjnego ośrodka dla tego typu wad, a szczególnie skrajnych ich postaci, jakim jest szpital dziecięcy Bambino Gesu w Rzymie.

Rozpoczęliśmy konsultacje dotyczące korekty wady z profesorem Adriano Carottim. Jeszcze nie otrzymaliśmy szczegółowego kosztorysu, ale wiemy już, że koszty pierwszej operacji będą mogły wynosić 40 tys. euro. Zdecydowaliśmy się już teraz zacząć zbierać środki, by nie okazało się, że jest za późno!

Nasza walka o zdrowe serduszko Frania będzie długa, ale nie poddamy się nigdy! Obiecaliśmy sobie, że zrobimy wszystko, by jak najlepiej go leczyć i dać mu jak największe szanse na zdrową przyszłość. Boimy się, bo każdy błąd może kosztować zbyt wiele, dlatego prosimy o pomoc. Jeśli otrzymamy informację ze szpitala, że operować trzeba natychmiast, będziemy musieli jak najszybciej zapłacić cenę za zdrowe serduszko Frania. Prosimy, pomóż nam w tym...

Pozdrawiamy
Rodzice Ania, Jacek i siostra Lila

Dodaj ogłoszenie