Francuzi jadą do domu, gospodarze odpadli honorowo, Urugwaj i Meksyk grają dalej

Jarosław Stencel
Urugwaj zwyciężył w grupie A.
Urugwaj zwyciężył w grupie A. Fot. internet/archiwum
W trzeciej serii meczów w grupie A, Francja przegrała z RPA 1:2 (0:2), a Meksyk z Urugwajem 0:1 (0:1). Awans do dalszych gier wywalczył Urugwaj i Meksyk.

Francja - Republika Południowej Afryki 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Bongani Khumalo (20), 0:2 Katlego Mphela (37), 1:2 Florent Malouda (70)

czerwona kartka: Yoann Gourcuff (25)

Francja: Lloris - Sagna, Gallas, Ribery, Gourcuff, Cisse (55 Henry), Gignac (46 Malouda), Squillaci, Diarra (82 Govou), Diaby, Clichy.

RPA: Josephs - Masilela, Mokoena, Ngcongca (55 Gaxa), Sibaya, Tshabalala, Mphela, Pienaar, Parker (68 Nomvethe), Khumalo, Khuboni (78 Modise).

Targani konfliktami wewnętrznymi Francuzi rozpoczęli mecz z RPA od strzału Gignaca. Josephs wybija jednak piłkę na rzut rożny. Potem afrykański bramkarz łapie strzał Cisse. Atakowali Francuzi, a gola strzeliła RPA. Lloris mija się z piłką i wbił ją z bliska Khumalo. Pięć minut później szanse trójkolorowych jeszcze zmalały po czerwonej kartce dla Gourcuffa. W 37 minucie już było 2:0 dla RPA.

Do siatki bez problemu trafia Mphela. W 49 minucie mógł być kolejny gol, ale strzał Parkera broni Lloris. Potem okazję miał Mphela, ale znów bramkarz francuski spisał się dobrze. Francuzi wciąż jednak walczyli. Nad poprzeczką uderzył Cisse, a w 70 minucie kontaktowego gola strzelił Malouda. Potem Lloris obronił strzał Pienaara i Nomvethe. W 90 minucie idealną okazję miał Tshabalala, ale trafił wprost w bramkarza.

Meksyk - Urugwaj 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Luis Suarez (43)

Meksyk: Perez - Rodriguez, Salcido, Marquez, Osorio, Torrado, Franco, Blanco (63 Hernandez), Moreno (57 Castro), Dos Santos, Guardado (46 Barrera).

Urugwaj: Muslera - Lugano, Fucile, Victorino, Cavani, Suarez (85 Fernandez), Forlan, A.Pereira (77 Scotti), Perez, M.Pereira, Arevalo Rios.

W 7 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Suarez, ale w bramkę nie zdołał trafić. Dziesięć minut potem strzał głową Victorino, także niecelny. Chwilę potem świetny strzał Guradado z 25 metrów, ale tylko poprzeczka. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy prowadzenie obejmuje Meksyk. Suarez z kilku metrów kończy dośrodkowanie Pereiry. Meksykanie próbowali doprowadzić do remisu, Rodriguez minimalnie jednak posłał piłkę obok bramki.