Garbarnia Kraków - Gwardia Koszalin 3:1

Dawid Jaśkiewicz
Szóstej z rzędu porażki w rozgrywkach drugiej ligi doznali piłkarze Gwardii Koszalin. Podopieczni Tadeusza Żakiety ulegli w Krakowie miejscowej Garbarni 1:3.

Pierwsza część meczu obfitowała w strzeleckie sytuacje. W ósmej minucie groźnie w kierunku bramki koszalińskiej drużyny strzelał Serhij Krykun, a w odpowiedzi dogodnej okazji nie zdołał wykorzystać Radosław Mikołajczak. W 13. minucie rzut karny skutecznie wykonał Wojciech Zyska i gwardziści objęli prowadzenie.

Pięć minut później gospodarze doprowadzili do remisu. Uderzeniem głową na listę strzelców wpisał się Serhij Krykun. Po drugiej stronie boiska swoich szans szukali Michał Szubert i Radosław Mikołajczak.

Końcówka tej odsłony należała do miejscowych. Między 37 a 41 minutą dwukrotnie do siatki trafił Tomasz Ogar i Garbarnia zeszła na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie koszaliński zespół dążył do strzelenia kontaktowego gola, jednak przez dłuższy czas najgroźniejszą okazję w tej części za sprawą Krykuna stworzyli sobie gospodarze. W końcówce spotkania bramce Marcina Cabaja poważnie zagrozili Paweł Łysiak i Radosław Mikołajczak, lecz doświadczony golkiper w obu sytuacjach popisał się udanymi interwencjami.

Gwardziści kończyli mecz w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Bartosz Maciąg.

Garbarnia Kraków - Gwardia Koszalin 3:1 (3:1)

Bramki: 0:1 Zyska (13., karny), 1:1 Krykun (18.), 2:1 Ogar (37.), 3:1 Ogar (41.).

Gwardia: Hartleb - Majtyka (46. Januszkiewicz), Wojciechowski, Baranowski, Maciąg - Mikołajczak, Ginter (46. Sopel), Shimmura (61. Łysiak), Zyska, Kwiatkowski (62. Gregorek) - Szubert.

QUIZ. Sprawdź, czy rozpoznajesz najpopularniejsze aplikacje po ich logach!