Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W meczu ostatniej, 34. kolejki rozgrywek drugiej ligi,...

GKS 1962 Jastrzębie - Gwardia Koszalin 4:2 [ZDJĘCIA]

W meczu ostatniej, 34. kolejki rozgrywek drugiej ligi, piłkarze Gwardii Koszalin ulegli na wyjeździe świeżo upieczonemu pierwszoligowcowi - GKS 1962 Jastrzębie 2:4.

W meczu przeciwko GKS 1962 szansę debiutu na drugoligowych boiskach otrzymali kolejni młodzi gracze koszalińskiego klubu - Jakub Czyżewski, który stworzył parę środkowym obrońców z Danielem Wojciechowskim oraz Jakub Łącki, który pojawił się na placu gry w 85. minucie spotkania zastępując między słupkami Adriana Hartleba.

Choć przewaga w tym meczu należała do walczących o pierwsze miejsce na zakończenie sezonu gospodarzy, to w pierwszej połowie więcej dogodnych okazji do strzelenia gola stworzyli sobie gwardziści. Już w piątej minucie groźnie na bramkę miejscowych strzelał Michał Szubert. Swoich szans szukali także m.in. Aleksander Karbowiak i Norbert Dondera oraz ponownie Szubert.

W 27. minucie błąd w komunikacji koszalińskiej defensywy wykorzystał Daniel Szczepan. Odpowiedź gwardzistów była natychmiastowa. Piłkę do siatki gospodarzy posłał Krystian Przyborowski. W 35. minucie w poprzeczkę trafił Adrian Kwiatkowski. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, po błędzie przy wyprowadzaniu piłki i mocnym wstrzeleniu jej w pole karne, pechowo piłkę do własnej siatki posłał Mateusz Olszewski.

Po przerwie goście rzadziej zagrażali bramce miejscowych, a po drugiej stronie boiska kilkoma znakomitymi interwencjami popisał się Adrian Hartleb. W 77. minucie po dośrodkowaniu Roberta Ziętarskiego błąd popełnił Szelong, a po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Krystian Przyborowski.

Dwie minuty później czerwoną kartką ukarany został przebywający od kilku chwil na murawie Maksymilian Szwak i koszalinianie kończyli spotkanie w osłabieniu. W 84. i 90. minucie gospodarze wykorzystali grę w przewadze. Po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry, do siatki trafili Bartosz Jaroszek i Wojciech Caniboł. W międzyczasie w dogodnej sytuacji znalazł się Adrian Kwiatkowski, lecz posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.