Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Głos poparcia w sprawie budowy drogi na Górze Chełmskiej

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Budowa drogi, zdaniem naszego czytelnika, jest konieczna.
Budowa drogi, zdaniem naszego czytelnika, jest konieczna. Radosław Koleśnik
Planowana inwestycja na Górze Chełmskiej ma wielu przeciwników. Jak się okazuje, nie brakuje także osób, którym pomysł budowy drogi kosztem wielu drzew się podoba.

- Pełniąc funkcję społeczną w apolitycznej organizacji okołobiznesowej mam olbrzymi sentyment do Góry Chełmskiej - pisze w liście do redakcji Sławomir Michalik, prezes Zrzeszenia Kupców i Przedsiębiorców w Koszalinie. - Najwyższe wzniesienie na Pomorzu Środkowym zasługuje na poważne traktowanie. Może przynieść Koszalinowi wiele korzyści wizerunkowych, a jego mieszkańcom zapewnić możliwość uprawiania sportu (także w warunkach zimowych pod warunkiem powstania wyciągu krzesełkowego) i rekreacji. Ktoś powie, że śnieg jest rzadkością w Koszalinie. Owszem, ale dzisiejsze urządzenia do naśnieżania nie wymagają nawet ujemnych temperatur i nie są aż tak kosztowne - dodaje.

Pan Sławomir uważa, że bez porządnej drogi żaden inwestor takiego projektu w tym miejscu nie będzie chciał realizować. Dlatego budowa drogi, zdaniem naszego czytelnika, jest konieczna.

- Mam duży szacunek do ochrony przyrody, ale nie wtedy, kiedy w grę wchodzi walka polityczna lub fanatyzm ekologiczny - czytamy w liście. - Wystarczy przejechać się ulicami Gdańską, Sianowską, czy Słupską, by zobaczyć spustoszenia w drzewostanie w ramach planowych wycinek. Nikt tego nie podważa, gdyż jest to planowe, uzasadnione i nie interesowali się tym politycy (...). Droga na Górę Chełmską jest potrzebna, a nawet konieczna i powinna zostać niezwłocznie wybudowana dla wygody mieszkańców - zarówno tych pełnosprawnych, jak i tych z niepełnosprawnościami - podsumowuje.

W ubiegłym tygodniu Wojciech Kasprzyk, zastępca prezydenta ds. planowania i cyfryzacji poinformował, że otwarcie ofert przetargowych w związku z tą inwestycją zaplanowano na 31 stycznia. Miasto będzie miało miesiąc na wyłonienie wykonawcy i rozpatrzenie ewentualnych odwołań. Koszt robót miałby wynosić 4,52 mln zł, przy wkładzie miasta wynoszącym 226 tysięcy złotych. Reszta to dofinansowanie rządowe. W ramach prac powstać miałaby droga z tzw. starobruku (stylizowany polbruk, którym jest wyłożona m.in. ulica Kamieniarska, przy cmentarzu) o długości 990 metrów oraz oświetlenie, pętla autobusowa i parking na 60 miejsc.

Pokazano też wizualizację zagospodarowania okolic zrujnowanego stadionu. W jego koronie miałby znaleźć się tematyczny plac zabaw, orlik, czy dwa korty tenisowe, a obok boisko do koszykówki i siatkówki. Do tego ławki, alejki, miejsca parkingowe. Na to jeszcze pieniędzy nie ma, miasto ma starać się o dofinansowanie.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera