Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gminno-Powiatowy Festiwal Ziemniaka w Niedalinie. Kultywują tradycję [ZDJĘCIA]

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
W sobotę 11 września na terenie rekreacyjnym nad rzeką Radew w Niedalinie (gm. Świeszyno) zorganizowany został gminno-powiatowy Festiwal Ziemniaka.
W sobotę 11 września na terenie rekreacyjnym nad rzeką Radew w Niedalinie (gm. Świeszyno) zorganizowany został gminno-powiatowy Festiwal Ziemniaka. Radosław Brzostek
W sobotę (11 września) na terenie rekreacyjnym nad rzeką Radew w Niedalinie (gm. Świeszyno) zorganizowany został gminno-powiatowy Festiwal Ziemniaka.
W sobotę 11 września na terenie rekreacyjnym nad rzeką Radew w Niedalinie (gm. Świeszyno) zorganizowany został gminno-powiatowy Festiwal Ziemniaka.

Gminno-Powiatowy Festiwal Ziemniaka w Niedalinie [ZDJĘCIA]

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, program wydarzenia jest bardzo bogaty. Znalazły się w nim m.in. pokaz kulinarny Michała Kwaśnika - Kuchnia Kwasiora, występ Grupy Nastrojeni oraz lokalnych zespołów ludowych, konkursy z nagrodami, dla dzieci dmuchane zamki, czy malowanie twarzy, do tego przekąski i ciasta przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Świeszyno, fotobudka, festiwal kolorów, pokaz ognia, warsztaty ceramiczne, czy Narodowe Czytanie 2021.

Podczas imprezy istnieje możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19. Na koniec dnia zaplanowano zabawę taneczną do późnych godzin nocnych.

- Paradoksalnie to pandemia pomogła nam wymyślić wydarzenie takie, jak Festiwal Ziemniaka - powiedziała Ewa Korczak, wójt Gminy Świeszyno.

- Jesteśmy gminą kwitnącego ziemniaka. W związku z tym, że nie było dożynek powiatowych, wspólnie z panem starostą postanowiliśmy taki festiwal zorganizować, nie tylko zresztą dla mieszkańców Gminy Świeszyno, co bardzo nas cieszy. To impreza dla wszystkich. Połączyliśmy ją z akcją Narodowego Czytania, przybliżaniem mieszkańcom fragmentów Moralności pani Dulskiej. Bo czytać warto. Staramy się też o tych tradycyjnych wiejskich wydarzeniach pamiętać, jak choćby o święcie plonów. Mieszkańcy nie tylko wsi, ale i miast, tego oczekują. Mam wręcz obowiązek kultywować te tradycje. By młodsze pokolenie przejęło po nas pałeczkę. To coś pięknego. To szacunek dla pracy ludzkich rąk - podsumowała pani wójt.

Bobolice były w niedzielę gospodarzem IV Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni polskiej wsi". Gościem imprezy był premier Mateusz Morawiecki.Czytaj więcej: W Bobolicach bije serce polskiej wsi. Mateusz Morawiecki: Polska wieś zasługuje, by wyrównać warunki życia między wsią a miastem [WIDEO]

IV Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni polskiej wsi". Premier Mo...

Zobacz także IV Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni polskiej wsi" - przemówienia ministra Pawła Szefernakera i premiera Mateusza Morawieckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo