Gorąco do samego końca. Gryf lepszy od Kluczevii

Krzysztof Marczyk
Po czterech meczach bez zwycięstwa (trzy przegrane i remis) komplet punktów zainkasował beniaminek z Polanowa. W meczu w ramach 12. kolejki rozgrywek podopieczni Macieja Mikulskiego pokonali Kluczevię po pełnym emocji spotkaniu.

Gospodarze prowadzili od początku do końca, ale ekipa ze Stargardu cały czas mocno deptała im po piętach i wynik ani przez chwilę nie był bezpieczny dla Gryfa. Strzelanie rozpoczął Krystian Mural strzałem z woleja po asyście Mateusza Czai. Niedługo potem podwyższył Konrad Romańczyk, który uderzył po koźle, a znów podawał Czaja. Gospodarze chcieli pójść za ciosem, bo dwukrotnie świetne sytuacje miał Mural. Ich niewykorzystanie się zemściło, bo jeszcze przed przerwą goście strzelili kontaktowego gola.

Po zmianie stron znów blisko trafienia był Mural, a dopiął swego w 55. minucie, kiedy to lobował bramkarza po asyście Romańczyka. Kluczevia nie zamierzała się poddawać i swoją drugą bramkę zdobył tego dnia Grzegorz Magnuski. I choć później parokrotnie było gorąco pod bramką Gryfa, to ostatecznie nic więcej do siatki już nie wpadło.

Gryf Polanów - Kluczevia Stargard 3:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Mural (7.), 2:0 Romańczyk (25.), 2:1 Magnuski (35.), 3:1 Mural (59.), 3:2 Magnuski (68.).
Gryf: Witkowski - Hajman, Czaja, Popowicz, Pawłowski (46. Dzierżyński), Fryś, Banasik, Romańczyk (86. Tesfamichael), Telus, Mural (65. Załoga), Nowak (70. Ratkowski).