Gorsi w końcówkach. Przegrana OPP Powiat Kołobrzeski

W 10. kolejce lider okazał się lepszy od ekipy z Kołobrzegu.

Podopieczni trenerów Leszka Kowalewskiego i Waldemara Pankiewicza przegrali po raz szósty w tym sezonie - w 10. kolejce rozgrywek lepszy okazał się lider z Gdańska. W pierwszym spotkaniu między tymi zespołami było 3:0 dla Stoczniowca, a tym razem kołobrzeżanie zdołali urwać im jednego seta.

W pierwszym secie gospodarze w pewnym momencie doprowadzili do wyrównania i zrobiło się 20:20. Do tego OPP miał zagrywki w zanadrzu, ale nie wykorzystał ani ich, ani ataku po udanym przyjęciu rywali. I to się zemściło. Drugi set to już prowadzenie kołobrzeżan od początku do końca. To mogło rozbudzić nadzieje miejscowych na dalszą część spotkania. Stało się jednak inaczej.

W trzecim secie ekipa OPP Powiatu przegrała na przewagi, a ostatni set to już prawdziwy dramat, bo kołobrzescy siatkarze, prowadząc nawet 20:15, nie potrafili utrzymać tej przewagi. Popełnili kilka prostych błędów, co wyżej notowany przeciwnik bezwzględnie wykorzystał.

OPP Powiat Kołobrzeski - Stoczniowiec Gdańsk 1:3 (20:25, 25:18, 23:25, 23:25)
OPP: Paśnik, Zapaśnik, Pankiewicz, Grot, Markiewicz, Śląski, Gałka, Markowski (libero) - Pyta, Zabłocki, Bartnik, Oleszuk.