Grad medali mistrzostw Polski dla Szczecinka

Rajmund Wełnic
Zdjęcie z MP w Olsztynie – szczecineccy medaliści – Zbigniew Ludwiczak, Zofia Wełk (z lewej), Krystyna Witkowska (w środku) i Irena Filipkowska archiwum
Osiem złotych medali mistrzów Polski wywalczyła na zawodach w Olsztynie reprezentacja szczecineckich mastersów.

Aż sześć złotych i dwa srebrne medali na różnych dystansach i różnymi stylami wywalczył weteran pływania w Szczecinku, czyli Zbigniew Ludwiczak. I to w kategorii plus 80 lat.

Świetnie spisali się także pozostali pływacy ze Szczecinka. Krystyna Witkowska zdobyła tytuł mistrzyni Polski na 200 metrów stylem dowolnym i dwa tytuły wicemistrzowskie na 50 i 100 metrów. Zofia Wełk zdobyła tytuł mistrzyni Polski w konkurencji 200 metrów st. klasycznym, tytuł wicemistrzowski na 100 metrów. st. klasycznym i brąz na 50 metrów st. motylkowym i 100 metrów st. dowolnym. Dodatkowo Irena Filipkowska zdobyła tytuł wicemistrzowski na 50 metrów st. grzbietowym i trzy brązowe medale na 100 metrów st. klasycznym, 100 i 200 metrów st. grzbietowym.

W klasyfikacji medalowej klubów skromna reprezentacja szczecineckich mastersów również zanotowała udany występ, gdyż na 74 sklasyfikowane kluby zajęła 18. miejsce.

Warto kilka słów więcej poświęcić 15. już występowi na mistrzostwach Polski 84-letniego (!) Zbigniewa Ludwiczaka. Weteran szczecineckiego pływania i sportu w ogóle zachowuje kapitalną formę, kondycję i zdrowie. Oprócz startów zawodniczych i regularnych treningów prowadzi też zajęcia pływackie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. – Cieszę się, że skończyły się moje samotne wyjazdy na mistrzostwa i jeździ ze mną reprezentacja Stowarzyszenia Pływackiego Masters, bo to chyba już moje ostatnie zawody tej rangi – mówi pan Zbigniew.

Dodajmy, że przez te lata Zbigniew Ludwiczak uzbierał 102 medale MP, w tym 62 złote. I ponad drugie tyle na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Do tego doliczmy sześć rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych.