Grad medali z wody koszalińskich pływaków. Sukcesy w Szczecinie

kmbZaktualizowano
Katarzyna Krauze (MKS Znicz Koszalin) 2. miejsce na Turnieju Otylia Swim
Katarzyna Krauze (MKS Znicz Koszalin) 2. miejsce na Turnieju Otylia Swim Archiwum/Znicz
W Szczecinie odbyły się zawody pływackie pn. Otylia Swim Cup Winter Edition. W imprezie wzięło udział 811 zawodników z 45 klubów pływackich w Polsce oraz jeden klub z Ukrainy. Nasze miasto było reprezentowane przez dwa kluby pływackie, MKS Znicz Koszalin oraz MKP H2O Koszalin, których zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony.

Katarzyna Krauze z MKS Znicz Koszalin, podopieczna trenera Piotra Wojciszko, w klasyfikacji 12-latków zajęła 2. miejsce wśród najlepszych zawodniczek, które startowały w ramach punktacji wielobojowej po trzech konkurencjach, łącznie uzyskując 1501 pkt. W tej grupie 1. miejsce zajęła Nikol Maniko z Borrispil Swim Team na Ukrainie z wynikiem 1595 pkt, a trzecia była Agnieszka Rudomina z UKS Żabianka Gdańsk z wynikiem 1468 pkt.

Należy dodać, że K. Krauze w trakcie dwudniowych zawodów wśród dziewcząt 12-letnich zdobyła pierwsze miejsce, uzyskując najwyższy wynik punktowy zawodów (536 pkt.) za wyścig na 50 m stylem grzbietowym z czasem 33,30s, który jest jej nowym rekordem osobistym. Ponadto Kasia w ramach Otylia Swim Cup w swoich ulubionych dystansach w stylu grzbietowym zdobyła kolejne medale - złoty na 100 m i srebrny na 200 m.

Z kolei Wiktoria Tłoczek (MKS Znicz) wśród dziewcząt 13-letnich zajęła drugie miejsce w rankingu punktowym za najlepszy wynik na dystansie 200 m stylem grzbietowym, uzyskując 588 pkt. Natomiast w ramach wielobojowej klasyfikacji zajęła 4. miejsce z wynikiem 1654 pkt. Na wszystkich dystansach tj. na 50, 100 i 200 m zdobyła złote medale oraz brązowy medal na 50 m w stylu motylkowym. Ponadto złoty i srebrny medal w sztafetach 4x50 m w stylu dowolnym i zmiennym.

Wśród chłopców zdecydowanym liderem był Mateusz Falarz, który indywidualnie zdobył cztery medale (2+2+1) oraz dwukrotnie zdobywał złoty i srebrny medal w sztafetach klubowych tj. krążki złotego i srebrnego koloru na 4x50 m w stylu dowolnym i zmiennym. W ramach punktacji wielobojowej wśród 13-letnich chłopców był siódmy. Robert Jarosz wśród 13-latków w stylu klasycznym zdobył srebrny medal na 50 m i dwa brązowe medale na 100 m i 200 m.

Karolina Osoś indywidualnie zdobyła srebrny medal na 50 m dowolnym oraz złoty i srebrny medal w sztafetach 4x50 m w stylu dowolnym i zmiennym. Błażej Ćwiek zdobył brązowy medal na 100 m stylem motylkowym oraz złoty i srebrny medal w sztafetach 4x50 m w stylu dowolnym i zmiennym. Julia Łasisz wywalczyła srebrny medal na 200 m stylem zmiennym, a Oliwia Adamczyk na tym samym dystansie była trzecia. W kat. wiekowej 9 lat Barbara Sułkowska zdobyła brązowy medal na 100 m stylem klasycznym (trener Waldemar Bojarzyński), a w grupie 10-latków Franciszek Krasowski wypływał brąz na 200m w stylu dowolnym (trener Marek Kocięcki).

Powody do radości mają też młodzi pływacy z koszalińskiego klubu H2O. Wśród podopiecznych trenera Krzysztofa Hajdamowicza z H2O Koszalin, tytuł najlepszego zawodnika wśród chłopców 11-letnich zdobył Wiktor Szemborski. Uzyskał on w wieloboju 1081 pkt. pokonując dwóch najgroźniejszych zawodników z Ukrainy z klubu Ua Swim Team. Indywidualnie Wiktor zdobył złote medale na 50 m oraz 100 m stylem dowolnym, złoty medal 50 m stylem klasycznym oraz brąz na 200 m stylem zmiennym.

Drugie miejsce wśród chłopców 9-letnich zdobył Eryk Korona (H2O Koszalin). Suma zdobytych punktów wielobojowych to 627. Eryk uległ jedynie zawodnikowi z Ukrainy ( Ua Swim Team). Indywidualnie Eryk uzyskał najlepszy wynik punktowy wśród 9-latków za występ na 100 m stylem dowolnym (złoty medal). Kolejne medale uzyskał startując na 50 m stylem dowolnym (srebro) oraz trzy medale brązowe za 50 m stylem motylkowym oraz 50 i 100 m stylem grzbietowym.

Indywidualnie medale z imprezy Otylia Swim CUp z klubu H2O Koszalin przywiozły również dziewczęta. Agata Stepowy (wśród 11- latków) wywalczyła srebrny medal na 400 m stylem dowolnym oraz wśród 8-latków medal brązowy za 50 m stylem grzbietowym przypadł Mai Pawłowskiej.