Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grudniowa opowieść pod dyrekcją Miguela Angela Navarro w Kołobrzegu

Iwona Marciniak
Iwona Marciniak
RCK
Kołobrzeskie Regionalne Centrum kultury zaprasza w niedzielę o godz. 19 na Grudniową Opowieść, w wykonaniu muzyków szczecińskiej kameralnej Baltic Neopolis Orchestra, pod dyrekcją Miguela Angela Navarro. Usłyszymy skrzypce, akcentowane klawiszami fortepianu, na którym zagra Pamela Tan Nicholson, artystka zapraszana na koncerty, recitale i występy muzyki kameralnej do słynnych sal koncertowych wielu krajów świata. Bilety w cenie 40 zł (normalne/w dniu koncertu), 35 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w ksie RCK i na kupbilecik.pl.

W programie wydarzenia znajdą się m.in. dwa koncerty fortepianowe Johanna Sebastiana Bacha i Wolfganga Amadeusa Mozarta, „Adagio na smyczki” Samuela Barbera oraz wprost nawiązujące do nadchodzących świąt "Concerto Grosso Op. 6 nr 8 Na Boże Narodzenie" Arcangelo Corellego, czy takie gwiazdkowe "hity” jak "Let it snow”, "White Christmas” czy "Have Yourself a Merry Little Christmas”.

Baltic Neopolis Orchestra wystąpi w składzie:
I skrzypce: Agnieszka Sawicka, Monika Szemelak, Maria Sosnowska, Joanna Wójtowicz
II skrzypce: Zuzanna Remiorz, Anna Toporkiewicz, Anna Muzyk
altówki: Karolina Bednarz, Anna Krzyżak-Siarkowska
wiolonczele: Monika Krasicka - Gajownik, Elżbieta Rychwalska
kontrabas: Klaudyna Michalska

Program koncertu:
Samuel Barber - Adagio na smyczki
Johann Sebastian Bach - Koncert fortepianowy nr 2 f moll
Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert fortepianowy nr 21 c moll
Arcangelo Corelli - Concerto Grosso Op. 6 nr 8 "Na Boże Narodzenie"
Jule Styne - Let it snow
Irving Berlin - White Christmas
Judy Garland- Have Yourself a Merry Little Christmas

Pamela Tan Nicholson

W karierze, która trwa już cztery dekady, jest znana z sukcesów w łączeniu różnych gatunków, dyscyplin i wpływów wielokulturowych. Jej wyjątkowa umiejętność przekraczania granic gatunków muzycznych sprawiła, że muzyka tradycyjna i klasyczna stała się dostępna dla większej rzeszy odbiorców. W podobnym charakterze napisała i wystawiła spektakle w Royal Albert Hall i Royal Opera House z udziałem gwiazd spoza świata muzyki klasycznej, takich jak Joaquin Cortez, Zucchero, Madonna i Andy Serkis. Jest założycielką m.in. Singapore Philharmonic Orchestra, która przekształciła się w w pełni profesjonalną Singapore Symphony Orchestra. Jako scenarzystka, reżyserka i producentka stworzyła koncepcję działania i doprowadziła swoją córkę Vanessę-Mae do międzynarodowej sławy.

Miguel Angel Navarro

Znany hiszpański muzyk, dyrygent i wykładowca. Brał udział w nagraniu ponad 30 albumów z takimi artystami jak: Luciano Pavarotti, Alfredo Kraus, Ainhoa Arteta, Witold Lutosławski, Charles Duttoit, Martha Argerich, Sumi Jo lub Jessy Norman, także w kilku filmach i teatralnych produkcjach muzycznych. Występował w takich miejscach i z zespołami jak: The London Covent Garden, Oviedo Filarmonia (Hiszpania), Baltic Neopolis Orchestra (Polska), Orquesta Filarmónica de Yucatán (Meksyk), Philharmonic Orchestra of Thessaloniki (Grecja). Prowadził orkiestry w różnych krajach na wielu kontynentach. Obecnie jest szefem Superior Conservatoire w Castellón i dyrektorem artystycznym Academy Maurice Andre. Jest także dyrektorem artystycznym hiszpańskiej MPV Orchestra.

Baltic Neopolis Orchestra

Tożsamość artystyczną BNO kształtował szereg osobowości muzycznych, z których największy wpływ na zespół wywarł światowej sławy skrzypek i koncertmistrz Vasko Vassilev – dyrektor artystyczny zespołu od 2015 roku. Zespół zdobył szerokie uznanie słuchaczy i krytyki występując w salach koncertowych w Europie i Azji, m.in w Niemczech, Francji, Czechach, Estonii, Chorwacji, Grecji, Norwegii, Malezji, Japonii, Singapurze, Laosie, Kambodży, na Filipinach. Orkiestrą Baltic Neopolis na co dzień kieruje altowiolistka Emilia Goch Salvador. Dzięki jej staraniom w składzie zespołu znaleźli się najlepsi polscy instrumentaliści, uczestniczący ogólnopolskich i międzynarodowych projektach muzycznych. Na dorobek artystyczny Orkiestry składa się osiem płyt w tym Musica Sacra 5 Pawła Łukaszewskiego z udziałem BNO (2014), która dostała nagrodę muzyczną Fryderyk. W swoim trzynastoletnim dorobku artystycznym znalazło się m.in. 900 koncertów w Szczecinie, województwie zachodniopomorskim, Polsce i za granicą, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności w 2014 roku, statuetka Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Muzyka kameralna, nominacja do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina w 2016 i 2017, 2020 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kolobrzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto