Grupa D. Holandia - Dania 2:0

Dirk Kuyt strzelił drugiego gola dla Holandii.
Dirk Kuyt strzelił drugiego gola dla Holandii. Fot. internet/archiwum
W pierwszym poniedziałkowym meczu grupy D, Holandia na stadionie w Johannesburgu pokonała reprezentację Danii 2:0 (0:0).

Holendrzy i Duńczycy rozpoczęli od straszenia się nawzajem strzałami z rzutów wolnych. Najpierw próbował Sneijder, a potem Enevoldsen. Obie próby niecelne. Potem po rzucie rożnym ponownie strzelał Sneijder, jednak trafił tylko w głowę jednego z obrońców.

W 28 minucie niecelnie głową uderzał Bendtner. Z kolei Heitinga po kiksie obrony także głową nie trafia do bramki. Po strzale Kahlenberga, Stekelenburg wybija futbolówke na róg. Na trzy minuty przekombinował trochę Van Persie, który zbyt dużo czasu stracił na drybling, aż trafił w boczną siatkę.

Tuż po przerwie wreszcie doczekaliśmy się gola. Dośrodkował Van Persie, a Poulsen tak niefortunnie wybijał, aż trafił do własnej bramki po odbiciu piłki jeszcze od kolegi z drużyny. Potem ponownie Van Persie marnuje kolejną okazję, będąc sam na sam z Soerensenem. W 83 minucie mogło być 2:0, ale po strzale Sneijdera Duńczyków ratuje poprzeczka.

Chwilę później Holendrzy byli już skuteczniejsi. Świetne prostopadłe podanie od Sneijdera dostaje Elia, strzela obok bramkarza i piłka trafia w słupek. Dobija ją z kilku metrów Kuyt. Po kolejnej akcji i strzale Affelaya z bramki wybija piłkę jeden z Duńczyków.

Holandia - Dania 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Simon Poulsen (46 - samobójcza), 2:0 Dirk Kuyt (85)
Holandia: Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Mathusen, Van Bronckhorst, Van Bommel, De Jong (88 De Zeeuw), Van Persie (77 Afellay), Van der Vaart (67 Elia), Sneijder, Kuyt.
Dania: Soerensen - C.Poulsen, Kjaer, Agger, Jacobsen, Joergensen, Bendtner (62 Beckmann), Kahlenberg (73 Eriksen), S.Poulsen, Rommedahl, Enevoldsen (56 Groenkjaer).