Gryf Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (1:0) (zdjęcia, wideo)

Jarosław Stencel/ KG
3 punkty dla zawodników Gryfa.
3 punkty dla zawodników Gryfa. Łukasz Capar
Długo czekali słupscy kibice. W końcu stało się. Piłkarze Gryfa Słupsk po raz pierwszy w tym sezonie wygrali mecz w III lidze pokonując po zażartej walce prowadzoną przez Wojciecha Polakowskiego Kotwicę Kołobrzeg 2:1 (1:0). Lider ligi Drutex Bytovia Bytów też dobrze rozpoczęła wiosnę.
Gryf Slupsk- Kotwica Kolobrzeg 2-1Gryf Slupsk- Kotwica Kolobrzeg 2-1

Gryf Słupsk- Kotwica Kołobrzeg 2-1

Piłkarze obu zespołów nie unikali ostrej walki, czego dowodem było aż 11 żółtych kartek pokazanych przez sędziego Jakuba Filipczyka. Słupszczanie zaczęli spotkanie bardzo uważnie, nieco cofnięci. Nie szarżowali, a z przodu działał tylko Krzysztof Biegański.

On też w 40 minucie wywalczył piłkę w pojedynku z Arturem Tumaszykiem. Podał do Pawła Waleszczyka, który nie namyślając się długo z 20 metrów uderzył na pustą bramkę trafiając tuż obok słupka. Chwilę potem okazję do wyrównania miał Józef Misztal, ale znakomicie wyłapał jego strzał Łukasz Krymowski. Wcześniej uważnie grające oba zespoły nie stworzyły wielu okazji. Z rzutu wolnego z 20 metrów strzelał Jakub Marynowicz, a następnie główkował Piotr Augustyniak. Wśród słupszczan na listę strzelców mógł wpisać się Artur Sarna, ale po rzucie wolnym zabrakło centymetrów by trafił piłkę głową.

Incydent z kibicami w przerwie meczu
W przerwie meczu doszło do incydentu z udziałem kibiców. Sympatycy drużyny z Kołobrzegu wybiegli ze swojego sektora i ruszyli w stronę kibiców gospodarzy. Na szczęście nie doszło do bijatyki. Interweniowała policja, która musiała użyć siły aby powstrzymać kibiców.

Druga połowa, ponownie jak przed tygodniem, nie zaczęła się dobrze dla gryfitów. Po rzucie rożnym Cezary Przewoźniak uderzając z pierwszej piłki z 12 metrów trafił tuż pod poprzeczkę zaskakując Krymowskiego. Pięć minut potem słupski stadion ponownie cieszył się z prowadzenia swoich piłkarzy. Błąd popełnił Augustyniak, piłkę przejął Biegański i silnym strzałem pokonał Tumaszyka. Słupski napastnik po 180 sekundach mógł strzelić kolejnego gola, ale po podaniu Honorata Stróża uderzył piłkę głową nad poprzeczką. Między 66, a 68 minutą oba zespoły stworzyły w zasadzie ostatnie groźniejsze akcje pod bramkami na które atakowały.

Znakomity strzał Karola Świdzińskiego wybronił Tumaszyk, a później słupska obrona i bramkarz Krymowski mogli mówić o sporej dozie szczęścia, gdy ze wślizgiem nie zdążył niepilnowany Maciej Ropiejko. Dużo dobrej roboty w środku pola wykonał grający po raz pierwszy od pierwszych minut, młodzieżowy reprezentant Łotwy, Władysław Pawluczenko dla którego nie było straconych piłek. Na końcowe minuty w drużynie goście wszedł były piłkarz Gryfa, Gracjan Szymański, ale nie zdołał zrobić krzywdy niedawnym kolegom z drużyny i mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Grzegorza Wódkiewicza.

Gryf Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Paweł Waleszczyk (40), 1:1 Cezary Przewoźniak (49), 2:1 Krzysztof Biegański (54)

zółte kartki: Kamiński, Biegański, Krymowski, Waleszczyk, Pawluczenko, Siarnecki, Sterczewski - Przewoźniak, Augustyniak, Wudarczyk, Żdanow

Gryf: Krymowski - Sterczewski, Sarna, Prusaczyk, Siarnecki, Kamiński (73 Kozłowski), Pawluczenko, Świdziński, Stróż, Waleszczyk (90 Pytlak), Biegański (70 Wiśniewski).

Kotwica: Tumaszyk - Kurant, Dymek, Cebulski, Augustyniak, Marynowicz (79 Szych), Skwara, Rudziński (57 Wudarczyk), Misztal (57 Żdanow), Ropiejko, Przewoźniak (73 Szymański).

Pogoń Barlinek- Drutex Bytovia Bytów 0:1 (0:1)

W Barlinku Bytovia wygrała po bramce Jakuba Gronowskiego w 43 minucie, ale przewaga lidera ligi była dużo większa niż wskazuje to wynik.

Pogoń: Tomczak - M.Kubiak, Gaca, Kozioła (73 Suterski), Skórecki (57 B.Kubiak), Najewski (57 Barandowski), Stukonis, Sikora (57 Tuński), Kochan, Świtaj, Bejuk.

Bytovia: Oszmaniec - Szałek, Nawrocki, Szmidke, Wieczorek, Pietrzyk, Łapigrowski, Ciemniewski (Bryndal), Pięta, Rekowski (Rosiak), Gronowski (Nascimento).

Pozostałe wyniki:

Chemik Police - Dąb Dębno 1:0 (0:0)
1:0 Marek Sajewicz (81)

Cartusia Kartuzy - Gwardia Koszalin 3:3 (1:1)
0:1 Błażej Matysiak (40), 1:1 Piotr Zagórski (41), 2:1 Piotr Zagórski (59 - wolny), 3:1 Krzysztof Kwasny (64 - głową), 3:2 Sławomir Ogrodowczyk (69 - karny), 3:3 Sławomir Ogrodowczyk (84 - karny).

Rega Trzebiatów - Lechia II Gdańsk 1:2 (0:1)
0:1 Łukasz Wiśniewski (45), 0:2 Radosław Stępień (48 - wolny), 1:2 Michał Bogusz (89)

Energetyk Gryfino - Błękitni Stargard Szczeciński 1:1 (0:1)
0:1 Robert Gajda (43 - wolny), 1:1 Marek Łapiński (87 - głową) -

Kaszubia Kościerzyna - Orlęta Reda 5:0