Gwardia druga w turnieju o Puchar Prezydenta Koszalina [ZDJĘCIA]

Szczypiorniści pierwszoligowej Gwardii Koszalin rozegrali drugi turniej w ramach przygotowań do rundy rewanżowej.

Po zwycięstwie tydzień wcześniej w Żukowie, tym razem sami byli gospodarzem zmagań w Noworocznym Turnieju o Puchar Prezydenta Koszalina.

W hali ZOS Gwardia zaprezentowały się cztery zespoły, w tym trzy pierwszoligowe. W meczu otwarcia gospodarze pewnie pokonali młody zespół Wybrzeża II Gdańsk 35:21 (17:14). W drugim spotkaniu półfinałowym SPR GKS Autoinwest Żukowo wygrał z Tytanami Wejherowo 36:31 (20:16). W spotkaniu pokonanych ekip o 3. miejsce, górą byli pierwszoligowcy z Wejherowa. Tytani zwyciężyli aż 48:32 (27:15).

W finale zmierzyły się te same zespoły, co tydzień wcześniej w Żukowie. Wówczas górą, po rzutach karnych, była Gwardia. Rewanż rozpoczął się pechowo dla gospodarzy. Już w 3. minucie groźnie wyglądającej kontuzji doznał skrzydłowy gospodarzy, Kola Maliarewicz. Najlepszy strzelec Gwardii w rozgrywkach ligowych i trzeci całej grupy A I ligi (63 gole w 10. meczach) doznał urazu kolana, upadając na parkiet.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 15:13. W drugiej GKS powiększał przewagę. Na kwadrans przed końcem miał już o 7 goli więcej (25:18). W końcowych minutach gospodarze nieco poprawili wynik, ale ostatecznie ulegli 29:33.

Skład i bramki Gwardii w turnieju: bramkarze - Henryk Rycharski, Sebastian Sokołowski , Marcel Burandt; zawodnicy w polu - Dawid Szcześniak (11), Maksim Kruczkow (9), Mykoła Maliarewicz (9), Patryk Kiciński (7), Paweł Dzierżawski (5), Marek Jakutowicz (4), Piotr Skiba (4), Jakub Radosz (3) , Mateusz Słowikowski (3), Jakub Bujnowski (2) Jakub Słodkowski (2), Sebastian Stawecki (2), Bartosz Paszkowski (2), Michał Derdzikowski (1), Łukasz Siadak.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0