Gwardia Koszalin - Drawa Drawsko Pomorskie 2:0. Opinie trenerów [wideo, zdjęcia]

O losach rywalizacji Gwardii Koszalin (bordowe koszulki) i Drawy Drawsko Pomorskie zadecydowały trafienia z końcowych minut spotkania. Dawid Jaśkiewicz
Gwardia podejmowała Drawę Drawsko W meczu pierwszej kolejki Bałtyckiej III ligi, piłkarze Gwardii Koszalin pokonali Drawę Drawsko Pomorskie 2:0.

Gwardia podejmowała Drawę Drawsko

W pierwszych minutach spotkania optyczną przewagę osiągnęli gospodarze, jednak aktywnemu Przemysławowi Brzeziańskiemu nie udało się skierować piłki do siatki. Wraz z biegiem czasu gra się wyrównała, a drawszczanie szukali swoich okazji w szybkich kontrach. W końcówce tej części po fatalnym błędzie defensywy gości w doskonałej sytuacji znalazł się Daniel Wólkiewicz, lecz skrzydłowy Gwardii przegrał pojedynek z Grzegorzem Otockim.

Po zmianie stron swojej kolejnej szansy szukał Przemysław Brzeziański, a z rzutu wolnego groźnie uderzał Łukasz Szymański. Losy konfrontacji rozstrzygnęły się tuż przed końcowym gwizdkiem. W 85 minucie znakomitą indywidualną akcję przeprowadził Szymański, a z bliskiej odległości futbolówkę do siatki posłał Brzeziański. W doliczonym czasie gry goście wykonywali rzut rożny. W polu karnym gospodarzy pojawił się nawet bramkarz Drawy, Grzegorz Otocki. Wybitą przez defensywę Gwardii piłkę przejął Szymański i dograł ją do wybiegającego Macieja Stańczyka. Rezerwowy koszalińskiej drużyny po kilkudziesięciometrowym rajdzie posłał futbolówkę do pustej bramki.

Gwardia Koszalin - Drawa Drawsko Pomorskie 2:0 (0:0)