Gwardia Koszalin górą w Kwidzynie, ale to nie był spacerek

Gwardia Koszalin zgodnie z oczekiwaniami pokonała młodzież z SMS ZPRP Kwidzyn. Łatwo jednak nie było.

W 1. rundzie w Koszalinie było 34:21 dla Gwardii. W rewanżu rywale mocno się postawili. - SMS wcale nie jest słabym zespołem. Potrafili walczyć z wieloma zespołami i potwierdzili to z nami. Na pewno nie był to łatwy mecz - ocenił trener Piotr Stasiuk.

Na początku drugiej połowy rywal Gwardii prowadził już 23:17 i zanosiło się na sporą niespodziankę. - Od 37. minuty, gdy przegrywaliśmy różnicą 6 goli, zmieniliśmy styl obrony i to przyniosło efekty. Na pewno poziom, który zaprezentowaliśmy nie był najwyższy. Na tym etapie liczy się dla nas jednak przede wszystkim zdobycie 3 punktów - podsumował trener Stasiuk.

SMS ZPRP Kwidzyn - Gwardia Koszalin 31:33 (17:14) SMS: Zwierz, Chruściel - Ebertowski 1, Kwiatkowski 2, Stefaniak 2, Korczak 3, Szendzielorz 1, Świątkiewicz, Biskup 5, Pstrąg 3, Konwicki 1, Filipowicz 2, Matela 11.
Gwardia: Bugaj, Sokołowski - Paszkowski, Szcześniak 4, Siadak, Słodkowski 1, Kiciński 8, Jakutowicz 2, Dzierżawski 5, Kurczkow 10, Bujnowski, Derdzikowski 3.