Gwardia Koszalin kontra Sambor Tczew. Goście skarceni po przerwie

kmb
Archiwum
W przedostatnim meczu sezonu - i ostatnim rozgrywanym w hali przy ul. Fałata - Gwardia pokonała outsidera z Tczewa.

To miało być jednostronne widowisko, ale pierwsza połowa wcale tego nie potwierdziła. Przyjezdni dali wyraźny sygnał do ataku i od początku objęli prowadzenie. Gwardziści mieli spory problem ze skutecznością, nie mogli wstrzelić się w bramkę rywali. W 6. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania (3:3), lecz w żadnym razie nie można było mówić o kontrolowaniu sytuacji na parkiecie, bo wielce zmobilizowany Tczew zamierzał sprawić niespodziankę w Koszalinie.

Podopieczni trenera Piotra Stasiuka mieli trudności nie tylko z trafianiem do siatki w dogodnych wydawałoby się sytuacjach, ale też z rozegraniem, szybką i celną wymianą piłek. Stąd zrodziło się kilka groźnych kontr dla Sambora i m.in. dzięki temu przyjezdni potrafili osiągnąć nawet 3-bramkową przewagę. Gospodarze rzucili się w pogoń - skuteczną - i w nieco lepszych humorach schodzili do szatni.

Po zmianie stron mecz był do pewnego momentu równie zacięty, co w pierwszej fazie spotkania, i bez wyraźnego faworyta. Wynik był stykowy, co nie tylko najwyraźniej musiało zaskoczyć gwardzistów, ale też z upływającymi minutami musiało ich coraz bardziej deprymować.

W 44. minucie na trybunach zapanowała euforia, bo najpierw kapitalnie obronił Mirosław Bugaj (w przekroju całego spotkania spisał się bardzo dobrze), a potem błyskawiczną kontrę wykorzystał Kola Maliarewicz. To było efektowne zwieńczenie dobrego fragmentu gry w wykonaniu Gwardii, która objęła 3-bramkowe prowadzenie. Z czasem przewaga urosła, także dzięki temu, że okrojonemu kadrowo Samborowi zaczęło brakować sił, i zwycięstwo koszalińskich szczypiornistów stało się faktem.

Gwardia Koszalin - Sambor Tczew 32:25 (16:15)Gwardia: Bugaj, Gryzio - Maliarewicz 9, Radosz 4, Felsztiger 5, Karnacewicz 1, Kiciński 5, Bereżny 2, Tołłoczko 2, Laskowski 4, M. Kamiński.
Sambor: Kądziela, Skowron - Kurczyński 4, Michał Chyła 8, Jędryszek, Ciołak 1, Orzechowski 10, Saraczyn, Czarnecki, Maksymilian Chyła, Brzoza 2.