Gwardia Koszalin pokonała Darłovię Darłowo [ZDJĘCIA]

Przygotowujący się do wiosennych rozgrywek piłkarze trzecioligowej Gwardii Koszalin pokonali czwartoligową Darłovię Darłowo 4:2 (2:1).

Podopieczni trenera Łukasza Drożdżala wygrali to spotkanie 4:2 (2:1). Już po dziesięciu minutach meczu było 2:0 dla Gwardii. Wynik otworzył Jeremiasz Grela, a następnie dośrodkowanie Fabiana Walaszczyka na gola zamienił Aleks Hendryk. Gwardia miała kolejne okazje, ale brakowało wykończenia. Dał za to znać o sobie snajper gości, Wiktor Sawicki, który ustalił wynik do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Gwardii. Jeden z nich zakończył się dośrodkowaniem Gabriela Szygendy, które wykorzystał Maksymilian Boczek. Darłovia odpowiedziała trafieniem zza szesnastki Bartosza Dywana, ale ostatnie słowo należał do Boczka, który ustalił wynik mocny uderzeniem z okolic linii pola karnego.

Wymagającego rywala, drugoligowych Błękitnych Stargard, miała Kotwica Kołobrzeg. Podopieczni trenera Piotra Zajączkowskiego odnieśli zwycięstwo u siebie 2:0 (1:0). Wynik z rzutu karnego otworzył Kamil Włodyka, a po zmianie stron ustalił Hubert Kolano.

Kolejny trzecioligowiec, Bałtyk Koszalin, rozegrał w niedzielę mecz kontrolny z Lechią Gdańsk. W zespole rywali wystąpili zawodnicy z bezpośredniego zaplecza pierwszego zespołu, którzy nie wzięli udziału w sobotnim meczu ekstraklasy z Rakowem Częstochowa. Spotkanie rozegrane w Sopocie, zakończyło się przegraną Bałtyku 0:2 (0:1).