Gwardia Koszalin przegrała u siebie z Sokołem Kościerzyna

kmb
Gwardia Koszalin kontra Sokół Kościerzyna
Gwardia Koszalin kontra Sokół Kościerzyna Krzysztof Marczyk
W 8. kolejce rozgrywek po raz pierwszy przed własną publicznością w tym sezonie przegrali koszalińscy szczypiorniści. Zawodnicy Gwardii Koszalin musieli uznać wyższość faworyzowanego Sokoła Kościerzyny.

Goście udowodnili tym meczem, że nieprzypadkowo ich defensywa należy do najszczelniejszych w całych rozgrywkach. - To był klucz do zwycięstwa zespołu przyjezdnych - powiedział Piotr Stasiuk, trener Gwardii.

Wynik otworzyli goście i to oni od pierwszych minut udowadniali, że w tym spotkaniu są faworytem. Po ostrych mocnych rzutach z drugiej linii w 4. minucie ekipa z Kościerzyny prowadziła 3:1. Niesieni znakomitym donośnym dopingiem gwardziści, wspierani przez rekordowo liczną publiczność, w 7. minucie doprowadzili do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie. To mogło być wyższe, ale kilka dogodnych szans sam na sam po kontratakach nie było wykorzystanych. I ten brak skuteczności zaczął się mścić, bo goście znów objęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. I w lepszych humorach schodzili do szatni na przerwę.

Po zmianie stron przyjezdni nadal trzymali koszalińskich szczypiornistów na dystans. Grali twardo w obronie, szybko wracali za kontratakami i dobrze podwajali krycie (będący w dobrej formie Roman Bereżny i Kola Maliarewicz tym razem dostali mocną obstawę), nie dając podopiecznym trenera Stasiuka zbyt wiele miejsca. A zasieki stawiane na kole sprawiały zawodnikom Gwardii mnóstwo problemów. Każde zdobycie bramki kosztowało gospodarzy sporo sił. I kiedy wydawało się w pewnym momencie, że mimo tych trudności Gwardia dogoni przeciwnika, ten pozbawił miejscowych wszelkich złudzeń. Jeśli dodać do tego niewykorzystany rzut karny i dalsze problemy z celownikami, to trudno dziwić się, że koszalińska twierdza padła po raz pierwszy tej jesieni.

Gwardia Koszalin - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 23:26 (11:14)Gwardia: Gryzio, Bugaj, Fiodor - Bereżny 5, Felsztiger 1, Tołłoczko, Czerwiński, Goerig, Kiciński 6, Jakutowicz 1, Ciarkowski, Maliarewicz 3, Dzierżawski 2, Karnacewicz 5,
Sokół: Sokołowski - T. Bronk, Dawidowski, A. Bronk 2, Konkel 8, M. Reichel 5, Brukowicki 4, J. Reichel 3, Piechowski 2, Orlich 1, Derdzikowski 1.