Gwardia Koszalin - Radomiak Radom 1:4

Piątej porażki w rozgrywkach drugiej ligi doznali piłkarze Gwardii Koszalin. Podopieczni Tadeusza Żakiety ulegli Radomiakowi Radom 1:4.

Formalnym gospodarzem tego meczu był klub z Koszalina, lecz ze względu na brak odpowiedniego obiektu pojedynek został rozegrany na stadionie MOSiR w Radomiu.

Spotkanie rozpoczęło się od okazji dla gwardzistów, lecz sytuacji sam na sam z bramkarzem Radomiaka nie zdołał wykorzystać Wojciech Zyska. Odpowiedź zespołu prowadzonego przez Jerzego Cyraka była równie błyskawiczna, co skuteczna. Dośrodkowanie Petera Mazana na gola zamienił Chinonso Agu.

W 15. minucie gwardziści doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do siatki posłał Daniel Wojciechowski. W 42. minucie drugiego gola dla Radomiaka po szybkiej kontrze i zagraniu Czecha Jakuba Rolinca, zdobył Słowak Mazan. Jeszcze przed przerwą ponownie bliski był Zyska, lecz piłka po strzale z rzutu wolnego pomocnika Gwardii odbiła się od muru i minimalnie minęła światło bramki.

Losy mecz rozstrzygnęły się w ostatnich minutach. W 80. minucie po dośrodkowaniu Simona Coliny głową piłkę do siatki posłał Maciej Świdzikowski, a kilka chwil później rezultat spotkania ustalił Szymon Stanisławski.

Bliski zdobycia drugiej bramki dla koszalińskiej drużyny był Michał Szubert, lecz radomian od straty gola uratował słupek.

Radomiak Radom wspólnie z Wartą Poznań z kompletem zwycięstw otwiera ligową tabelę.

Gwardia: Hartleb - Baranowski, Maciąg, Wojciechowski, Dondera, Karbowiak (52 Gregorek), Kwiatkowski, Shimmura (70 Mikołajczak), Ginter, Łysiak (62 Szubert), Zyska.

QUIZ. Sprawdź, czy rozpoznajesz najpopularniejsze aplikacje po ich logach!